Головне завдання реформи Кабміну - імплементація рекомендацій програми ЄС SIGMA

Реформа Кабінету Міністрів України, як і реформа системи державного управління була і залишається надзвичайно актуальною. Кризова робота державних установ в умовах воєнного часу, наші зобов’язання в контексті вступу в ЄС - та інші фактори, безпосередньо впливають на те якою вона мала б бути. І мова тут має йти не про скорочення, точніше не стільки про скорочення державного апарату, а про створення ефективної системи здатної реагувати на виклики сьогодення і майбутнього.

Головними завданнями на мою думку має стати повноцінна імплементація рекомендацій програми ЄС SIGMA, які вона висуває для країн кандидатів. Це і покращення стратегічного планування з посиленням ролі КМУ як вищого органу виконавчої влади, чітке розділення функціональних повноважень серед міністерств з одночасною розбудовою їх спроможності до формування політики у відповідній сфері.

Не менш важливим є створення конкурентних умов для залучення кращих кандидатів на державну службу, якісна система професійного навчання, належні умови оплати, прозорі процедури відбору та оцінювання діяльність. Ну і всі ці заходи звичайно мають бути поєднані з максимальним спрощенням та діджиталізацією процесів і процедур, впровадженням сучасних технологій таких як AI. Все це знову таки потребує появи яскравих лідерів на державній службі.

Статті

Луганськ
15.05.2024
10:14

«Секретна біолабораторія» з Рубіжного перейшла на нову модель роботи в Києві

Препаратами, з випуску яких компанія розпочала свою діяльність у 1991 році, були нітрогліцерин та ізосорбіду динітрат – малотоннажні технологічно складні активні фармацевтичні інгредієнти
Донецьк Країна
14.05.2024
22:04

Неприродна смерть і штучне життя органів влади окупованих громад

“Припинення Донецької обласної ради у зв’язку з утворенням обласної військової адміністрації чинним законодавством не передбачено”.
Світ
14.05.2024
08:55

«Прямого штурму Харкова, судячи з усього, не передбачено». Російські ЗМІ про Україну

По-перше, гроші крадуться, це не секрет. По-друге, зведенням споруд займаються або інженерні війська, яких уже практично не залишилося, або приватні організації. Останні часто пов'язані з міськими адміністраціями прифронтових регіонів, і там знову є...
Всі статті