Посол України в Лівані заявив, що вкрадене українське зерно перевозять 87 суден

87 суден із вкраденим зерном із України пройшли через країни Близького Сходу за участю армії РФ. Про це на брифінгу у Медіацентрі заявив Надзвичайний та Повноважний Посол України у Лівані Ігор Осташ 10 серпня.

"Працює злочинна система, яка постійно перевозить крадене зерно з України. Це може бути через Туреччину, це може бути безпосередньо до Сирії, це може бути в інші країни Близького Сходу. Але це така злочинна угода, в якій беруть участь, звісно, ​​росіяни, окупаційні війська росії в Україні. Звичайно, сирійські, російські, в основному, судна, і не тільки", - сказав Осташ.

Посол підкреслив, що недопущення розвантаження в Лівані сирійського судна Laodecia, яке везло вкрадене РФ українське борошно та ячмінь, є великою перемогою для України.

"Я хотів би особливо підкреслити, що це не Ліван, не держава, яка замовляла це борошно і ячмінь, це було замовлення бізнес-структур", - додав Осташ.

Також посол розповів, що робити країні у разі таких крадіжок.

"Дуже важливо звертатися до міжнародного морського права. Тому що практично весь час ці судна, які завантажуються в Криму, що йдуть цими злочинними маршрутами, вимикають свої AIS, транспондери, маячки, для того, щоб бути невидимими. І це вже сигнал до того, що йде нелегальна робота, нелегальний бізнес, є спроба щось приховати, уникнути відповідальності. Тому очевидна пропозиція серйозно пропрацювати всі ці правила, які існують у рамках Міжнародної морської організації, щоб спробувати тут поставити певні перепони", - підсумував Ігор Осташ.

Як раніше повідомлялося, у Лівані відмовилися приймати судно з українським зерном через "затримку термінів постачання".

Статті

Країна
09.05.2024
14:20

Тінь Медведчука: запорізька руда та вугілля Донбасу

В.Медведчук займається звичними для себе речами. Як і раніше в Україні, це "розпил" державних грошей (тепер із федерального бюджету) та рейдерство. Кумівство з путіним дозволяє робити це безкарно.
Світ
08.05.2024
09:59

Зобразити те, що важко уявити. Подорож колишніми нацистськими таборами смерті у Польщі

"Хоча близько половини єврейських жертв справді загинули в таборах, інша половина так і не потрапила до таборів смерті, — розповідає він. — Вони померли від голоду і хвороб у гето або були вбиті в містах і селах, де вони жили".
Світ
07.05.2024
09:09

«Війну на виснаження Росії не виграти». Російські ЗМІ про Україну

"Британці справді пишаються, що задають певні тренди в українській кризі, скеровують Україну на антиросійський шлях, утримуючи її на ньому, і залишаються лідерами у фінансуванні Києва разом зі США та ФРН.
Всі статті