Аналіз Закону про місцеві вибори 2831-3 з поправками до другого читання

Олег Поливанов

 
Нагадаємо, що Верховна рада прийняла [url=http://maknews.at.ua/news/analiz_prijnjatogo_2831_3_zakonoproekta_pro_miscevi_vibori/2015-06-19-1051]Закон про місцеві вибори 2831-3 у першому читанні[/url] . Потім депутати внесли 1766 поправок до другого читання, частка яких врахована профільним комітетом. Вашій увазі [B]аналіз змін після першого читання[/B] [url=http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=55377]тексту, який в четвер 9 липня прийде в зал на голосуванні на позачерговому засіданні ради.[/url]
 
Система така: Вибори депутатів проводяться за пропорційною виборчою системою в багатомандатному виборчому окрузі за виборчими списками місцевих організацій політичних партій, блоків місцевих організацій політичних партій з [B]закріпленням кандидат а (у першому читанні було двох кандидатів)[/B] в територіальних виборчих округах, на які поділяється багатомандатний виборчий округ, що співпадає з територією відповідно області, району, територією міста згідно з існуючим адміністративно-територіальним устроєм або територією утвореної відповідно до Закону України "Про добровільне об’єднання територіальних громад". Блоки залишаються, але невідомо, як це в’яжеться з [url=http://onlin.info/partyy-dolzhnyi-fynansyrovatsya-yz-byudzheta-poroshenko/]курсом на державне фінансування партій[/url], яке запроваджено в більшості Европейських країн.
 
- Також визначається [B]перша трійка кандидатів[/B], якщо більш 100 000 виборців, перша двійка кандидатів, якщо більш 50 000 і лідер списку, якщо менш 50 000 виборців. Тобто, [B]бюлетень виглядатиме так[/B]: у виборчому бюлетені для голосування в територіальному виборчому окрузі зазначаються порядковий номер, повна назва відповідної місцевої організації партії (блоку), а також в дужках прізвище, власне ім'я (усі власні імена) та по батькові (за наявності) першого кандидата (перших двох чи трьох кандидатів (в залежності від кількості виборців) ) в списку кандидатів, висунутого місцевою організацією партії (блоком) у відповідному багатомандатному виборчому окрузі, а також кандидата у депутати закріпленого за відповідним територіальним виборчим округом з відомостями про рік народження, освіту, партійність, основне місце роботи (заняття), місце проживання. Між порядковим номером та назвою цієї місцевої організації партії (блоку) разом з інформацією про кандидата у депутати розміщується порожній квадрат.

- Партії повинні бути зареєстровані за рік, щоб мати право висувати кандидатів
 
- По цьому проекту право голосу мають члени територіальної громади, але не виписано переселенці є членами громад чи ні.
 
- Військовослужбовці строкової служби не голосують в місцях перебування, крім тих, які зможуть за 4 години відпуски проголосувати в своїх громадах.
 
- Норма, прийнята у першому читанні, стосовно зменшення кількості місцевих депутатів практично вдвоє, залишається
 
- Формування територіальних комісій буде по дві людини від партій, які мають парламентські фракції, і ці люди автоматично стають членами. А від інших партій по одній, та якщо буде більш 18 (гранична кількість), то жереб. Теж саме і стосовно дільничних комісій, тільки до дільничної по одній людині від парламентських фракцій автоматично. Тобто для непарламентських партій умови складніше.
 
- Громадські організації можуть бути спостерігачами на виборах
 
- Самовисуванцями можуть бути тільки кандидати на посади голови сільської, селищної раді, кандидати в депутати в ці ж ради. Міські голови тільки висування партіями, або блоками.
 
- Для участі в росподілі мандатов залишилось, як і у першому читанні, для партій 5%, для блоків -7%.
 
- Черговість кандидатів у депутати у виборчому списку від місцевої організації партії (блоку), яка має право на участь у розподілі депутатських мандатів у цьому окрузі (прошла 5%, або 7% відповідно), визначається рішенням територіальної виборчої комісії шляхом формування та затвердження виборчого списку місцевої організації партії (блоку). У зазначеному виборчому списку місцевої організації партії (блоку) кандидати у депутати (крім кандидаті у депутати, які не закріплені за територіальними виборчими округами) розташовуються в порядку зменшення відсотку голосів виборців, поданих за відповідну місцеву організацію партію (блок) у територіальних виборчих округах, за якими були закріплені кандидати, від загальної кількості голосів виборців, поданих за всі місцеві організації партій у відповідних територіальних виборчих округах. У разі, якщо отримані відсотки є рівними у кількох кандидатів у депутати, вони розміщуються у виборчому списку в порядку зменшення кількості голосів виборців поданих за місцеву партійну організацію (блок). [B]У першому читанні розподіл був за абсолютним кількісним показником кандидата, а не за відсотковим. [/B]

Статьи

Донбасс
01.10.2023
20:49

Жителей "ДНР" и "ЛНР" неуклюже убеждали, как хорошо им живется в России. Обзор публикаций оккупированного Донбасса

На минувшей неделе СМИ оккупированного Донбасса всеми силами пытались имитировать всенародную радость по поводу годовщины российской аннексии части Донецкой и Луганской областей. Скажем честно, многочисленные "праздничные" новости и репортажи больше...
Страна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Жизнь в дымовой завесе и под звуки тревог

"До этого мы понимали, что живем в состоянии войны, что в любой момент могут прилететь ракеты, беспилотники, но это все казалось где-то там, далеко, в акватории Черного моря, на каких-то военных базах, аэродромах. А сейчас ракеты прилетели в самый...
Страна
28.09.2023
15:47

Экспортный затор. Проблема не только в Польше

По итогам января-июля "минус" по внешнеторговым операциям утроился по сравнению с тем же периодом 2022 г.: с $4,32 млрд до $13,88 млрд.  При этом товарный экспорт сократился на 14,7%, до $21,8 млрд, по данным Госстата.
Все статьи