Зеленський анонсував підписання двосторонніх безпекових угод із США, країною Балтії й двома країнами Північної Європи

Президент України Володимир Зеленський заявив, що в травні - червні Україна вийде на підписання двосторонніх безпекових угод із США, однією з країн Балтії, а також з країнами Північної Європи, зокрема з Норвегією та Швецією. Про це Зеленський розповів в інтервʼю бразильським журналістам 20 квітня, запис якого він опублікуваву у своєму Телеграм-каналі.

"Що стосується двосторонніх гарантій безпеки - у нас вже їх девʼять. Наразі ми наближаємось до важливого договору зі Сполученими Штатами. Після того, як ми пройдемо Конгрес, а я вважаю, що ми все одно дотиснемо і пройдемо його позитивно, ми прийдемо до цієї потужної угоди зі США. ...Також ми можемо мати потужний результат щодо гарантій безпек у травні-червні. Думаю, що ми вийдемо на підписання не тільки зі США, а також на договори із Північними країнами Європи. Там потужна підтримка. Готуємося до Швеції та Норвегії", - сказав Зеленський.

За його словами, Україна також наближається до підписання безпекових угод з однією з країн Балтії - її можуть укласти вже у квітні.

Він наголосив, що в кожній із безпекових угод є не тільки військова підтримка: країни домовляються, зокрема, про гуманітарну, фінансову, енергетичну допомогу, а також підтримку у відновленні України.

"Весь цей обʼєм потужної допомоги є в двосторонніх угодах. Яскравий приклад Німеччини. Допомога розміром 7 млрд євро на рік - це дуже серйозна підтримка для України", - сказав Зеленський.

Раніше Естонія анонсувала підписання безпекової угоди з Україною і новий пакет військової допомоги.

Статті

Луганськ
27.07.2024
11:24

«Не згадувати та не порівнювати». Луганський щоденник

За відрізок життя у 10 років наша вулиця вимерла. Йшли епічно: недбалість до власного здоров'я, смерть на «звільненій» території за нез'ясованих обставин, війна.
Світ
26.07.2024
14:06

Дія санкцій і іронія війни. Західні медіа про Україну

Російські оборонні заводи вже працюють на своїй максимальній потужності, безробіття критично скоротилося – тобто, у цієї економіки закінчуються резерви. Як результат, зарплати падають, рубль слабшає, вартість імпорту зростає, як зростає і інфляція.
Світ
25.07.2024
10:52

Білорусь та санкції: на короткому повідку

Лукашенко у лютому 2022 р. зробив свою країну співучасником воєнних злочинів та фігурантом міжнародних санкцій. Але, на відміну від росії, економіка Білорусі під їхньою дією не тільки не ламається, але навіть демонструє завидне зростання.
Всі статті