Естонія анонсувала підписання безпекової угоди з Україною і новий пакет військової допомоги

Естонія планує підписати безпекову угоду з Україною і схвалити наступного тижня черговий пакет військової допомоги Україні.Про це заявив міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна на спільній пресконференції з главами МЗС України, Латвії, Литви та Франції у Вільнюсі, повідомляє Укрінформ.

Глава естонської дипломатії зазначив, що ЄС обіцяв Україні 5 млрд євро військової допомоги, але вона наразі застрягла, а також 1 млн снарядів, але поставив лише половину.

«Наразі час виконати ці обіцянки. Естонія планує підписати двосторонню угоду з Україною щодо довгострокової підтримки (у безпековій сфері)», - сказав Цахкна.

Він також нагадав, що військова допомога Естонії Україні сягнула 1,4% ВВП.

«Ми будемо продовжувати підтримку України. Наступного тижня наш уряд схвалить черговий пакет військової допомоги для України», - зазначив глава МЗС Естонії.

Цахкна також наголосив, що після підписання безпекової угоди Естонія протягом чотирьох років віддаватиме на військову допомогу Україні 0,25% ВВП.

«Якщо всі робитимуть так само, це означатиме 120 млрд військової підтримки України на рік. Україні цього вистачить, аби витіснити Росію», - додав міністр.

Як повідомлялося, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час робочого візиту до Вільнюса взяв участь у п’ятисторонніх переговорах разом із міністрами закордонних справ Естонії, Латвії, Литви та Франції. Ключовими темами заходів було швидке нарощування військової допомоги союзників для України та виробничих потужностей оборонних індустрій.

Статті

Донбас
23.06.2024
18:44

Жителям "ДНР" обіцяють будинки з басейном і люксові курорти на морі. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня інформаційні стрічки окупаційних ЗМІ Донбасу були щедро наповнені повідомленнями і заявами про небувалий приплив в економіку "республік" багатомільярдних інвестицій. Однак, якщо уважно вчитатися в бравурні звіти, то стає зрозуміло, що...
Країна
21.06.2024
13:55

Економічне бронювання: що пропонують нові законопроєкти

"І тепер уявіть реакцію військового керівництва на економічне бронювання. Вони категорично проти, про це знають усі депутати, тому не розумію, на що розраховували автори законопроєкту"
Країна
19.06.2024
11:41

Підвищення податків: забуті обіцянки

Йдеться про податки, які сплачують зі своєї кишені звичайні громадяни. Ніхто не пропонує підвищити податок на прибуток підприємств, дивіденди акціонерів (податок на інвестиційний дохід), рентні платежі за надрокористування, екологічний податок. Це...
Всі статті