«Закриття «секонд-хендів» посилить соціальну напругу та недовіру до діючої влади», - заява

Мерія Івано-Франківська прийняла звернення щодо недопустимості суцільної заборони ввезення в Україну вживаних речей, - повідомили «ОстроВ» в прес-службі міськвиконкому.

Під час засідання сесії міської ради Івано-Франківська 30 вересня 2010 року, було прийняте рішення звернутись до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо недопустимості суцільної заборони ввезення в Україну вживаних речей. Мерія міста  прийняла відповідне звернення до державних органів з метою зберегти робочі місця та не створювати паніки серед соціально незахищених мешканців міста.

Зокрема, у прийнятому Зверненні йдеться: «Ми, депутати Івано-Франківської міської ради, від імені територіальної громади м. Івано-Франківська, висловлюємо стурбованість заявою голови Держкопідприємництва Михайла Бродського про суцільну заборону ввезення в Україну з 1 січня 2011 р. уживаного одягу, або так званого «секонд-хенду».

Беручи до уваги звернення підприємців, акції протесту власників та працівників магазинів вживаних речей, а також думку пересічних мешканців Івано-Франківська, вважаємо що ініціатива заборонити ввезення в Україну з 1 січня 2011 року вживаних речей не призведе до швидкого розвитку вітчизняної легкої промисловості».

Депутати переконані, що закриття таких магазинів не покращить становище легкої промисловості України. «По-перше необхідно створити конкурентні умови для всіх учасників ринку. По-друге, реанімувати вітчизняний сектор виробництва, зокрема шляхом надання конкретних податкових пільг і преференцій тим підприємствам легкої промисловості, які сьогодні реанімуються та підтримати вже діючі виробництва. По-третє, фактична заборона торгівлі вживаними речами, не матиме наслідком реанімацію вітчизняної промисловості, а посилить тенденції утвердження домінуючого становища китайських та турецьких виробників на українському ринку, товари яких є не завжди якісними, проте порівняно з вітчизняними товарами є значно дешевшими. Окрім того, не суцільна заборона на ввезення в Україну вживаних речей на легальних засадах посилить вітчизняну легку промисловість, а боротьба з тими підприємцями, які ввозять товари в Україну без сплати митних зборів під виглядом гуманітарної допомоги або давальницької сировини», - йдеться у зверненні..

«Для багатьох громадян магазини «секонд-хенду» є чи не єдиним способом придбати для себе та своєї родини якісні та недорогі речі. Закриття цього сегменту ринку призведе не лише до втрати сотень або й тисяч робочих місць, а і до тонізації цього сектору торгівлі. Окрім того це, безперечно, посилить соціальну напругу, недовіру до діючої влади та невпевненість у майбутньому для багатьох малозабезпечених громадян», - переконані міські депутати.

Статьи

Страна
02.05.2024
10:41

Нефтяная мишень, или Что показали украинские атаки по российским НПЗ

Среди важных итогов: опасения западных союзников Киева, как и следовало ожидать, оказались беспочвенными. Экономический ущерб страны-агрессора тоже не настолько велик, как хотелось бы. Но это не главное.
Страна
30.04.2024
23:00

Реформа высшего образования: революция или реанимация?

“Объединения университетов будут неизбежно. Те, кто объединятся сейчас, будут иметь возможность воспользоваться 1,5 миллионами долларов, которые нам предоставляет на каждое объединение Всемирный банк”
Мир
30.04.2024
16:45

«Имеем всё больше стимулов ускорить решение задач СВО». Российские СМИ об Украине

...Предложение должно идти только от американцев. Вообще договор будет гораздо шире. Нас интересует не только СВО. Нас интересует система глобальной безопасности, и взаимодействие с НАТО на территории Европы – лишь одна из частей.
Все статьи