Вплив на газовому ринку росія втрачає на десятиліття - Міжнародне енергетичне агентство

Росія на десятиліття втрачає вплив на газовому ринку. Такими є дані Міжнародного енергетичного агентства, пише Bloomberg 25 жовтня.

"За даними Міжнародного енергетичного агентства, до 2040 року світовий попит на природний газ буде навіть нижчим, ніж очікувалося, оскільки поновлювані джерела енергії займатимуть дедалі більшу частку в енергобалансі, а частка Росії на ринку газу скорочуватиметься", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що газовий шантаж країн Європи у 2022 році з метою досягнути поступок і зменшити підтримку України, став прорахунком путіна, адже європейські країни поступово знайшли нових постачальників, а також скоротили споживання газу та зробили ставку на СПГ, який купується за межами росії. Крім того, працюють санкції проти російських виробників СПГ. 

Як прогнозує Міжнародне енергетичне агентство, займаючи 30% у світовій торгівлі газом перед початком вторгнення в Україну, до кінця 2030-х років росія матиме лише 15%. 

"Можливості знайти нові ринки замість європейського, на який до війни "Газпром" постачав 150 млрд куб. щороку, в РФ вкрай обмежені, - йдеться в повідомленні.

Раніше повідомлялось, що Норвегія запровадила проти РФ санкції, які багато в чому повторюють 11-й санкційний пакет ЄС.

Статті

Луганськ
27.07.2024
11:24

«Не згадувати та не порівнювати». Луганський щоденник

За відрізок життя у 10 років наша вулиця вимерла. Йшли епічно: недбалість до власного здоров'я, смерть на «звільненій» території за нез'ясованих обставин, війна.
Світ
26.07.2024
14:06

Дія санкцій і іронія війни. Західні медіа про Україну

Російські оборонні заводи вже працюють на своїй максимальній потужності, безробіття критично скоротилося – тобто, у цієї економіки закінчуються резерви. Як результат, зарплати падають, рубль слабшає, вартість імпорту зростає, як зростає і інфляція.
Світ
25.07.2024
10:52

Білорусь та санкції: на короткому повідку

Лукашенко у лютому 2022 р. зробив свою країну співучасником воєнних злочинів та фігурантом міжнародних санкцій. Але, на відміну від росії, економіка Білорусі під їхньою дією не тільки не ламається, але навіть демонструє завидне зростання.
Всі статті