Останки невідомого зв’язкового УПА виявили на ЛьвівщиніОстанки невідомого зв’язкового УПА виявили в селі Кореличі Перемишлянського району на Львівщині, — повідомили кореспондента „ОстроВ” у прес-службі Львівської міськради.  

Останки було виявлено 11 серпня під час пошукової експедиції археологами комунального підприємства Львівської обласної ради з питань здійснення пошуку поховань учасників національно-визвольних змагань та жертв воєн, депортацій і політичних репресій «Доля» спільно з активістами ГО «Західно-Український центр історичних досліджень». 

За словами директора ЛКП «Доля» Ярослава Онищука, знайдено останки молодої людини, віком близько 20 років, яка була похована понад півстоліття тому. 

Встановити особу не вдалося, однак з допомогою мешканців було з’ясувано, що це був немісцевий юнак, ймовірно, зв’язковий УПА, який загинув під час каральної акції війська НКВД. 

За свідченнями місцевих мешканців, під час облави НКВД  в селі Кореличі у серпні 1945 року, було заарештовано багато людей, запідозрених у зв’язках з УПА, декілька селян було вбито, зокрема, при спробі втечі від енкаведистів загинув і цей невідомий юнак.  

Перепоховання останків відбудеться 19 серпня 2010 року на кладовищі с. Кореличі.
Статьи

Донбасс
24.09.2023
18:50

 Кнут уже сегодня, пряник – в светлом будущем. Обзор публикаций оккупированного Донбасса

В соответствии с российским законодательством в "ДНР" введены ограничения на нахождение в общественных местах по ночам, военная цензура, особый режим сообщения с соседними регионами, а также запрещены митинги, собрания, демонстрации, шествия,...
Донецк
22.09.2023
13:00

Диагноз - эскапизм. Донецкий дневник

..."Правители" "народной" из последних сил надувают щеки и выдают желаемое за действительное. То метро они собираются строить, то аэропорт, то выпуск трамваев наладить. На этом фоне очередные заявления о восстановлении и запуске горловского завода...
Луганск
21.09.2023
11:37

«Вычеркнуть эти 9 лет жизни МЕЖДУ...». Луганский дневник

Так ведёт себя отчим, стремящийся задарить подарками детей своей новой жены, детей от ее первого брака, чтобы расположить их к себе. И мы также исподлобья смотрим на все и не верим.
Все статьи