НАБУ і САП викрили схему привласнення електроенергії Укренерго на 716 млн грн

Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили схему привласнення електричної енергії Укренерго та легалізації коштів, отриманих за неї. Збитки становлять 716 млн грн. Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

Слідство встановило, що в березні 2022 року один з найбільших в Україні трейдерів на той час ТОВ "Юнайтед Енерджі" закупила у ПрАТ "НЕК "Укренерго" електроенергію на суму понад 716 млн грн. Незважаючи на її заборгованість перед товариством керівник відповідного департаменту "Укренерго" не зупиняв продаж. Водночас один із комерційних банків виступив гарантом оплати, коли рішення про видачу гарантії голова правління прийняла одноосібно, що порушує процедуру.

У НАБУ розповіли, електроенергію потім продавали реальним учасникам ринку. Отримані кошти організатор схеми, який є бізнес-партнером учасника справи НАБУ і САП про розкрадання коштів ПриватБанку, вивів на рахунки підконтрольної закордонної компанії.

"Гроші за поставлену електроенергію Укренерго не отримало. Коли ж товариство звернулося до банка-гаранта, аби погасити заборгованість, йому відмовили", - йдеться у повідомленні.

Підозру повідомили організатору схеми, директору департаменту ПрАТ "НЕК "Укренерго", голові правління комерційного банку та директору приватної компанії. 

Зазначено, що на кошти у сумі понад 700 млн грн, що знаходяться на рахунках залучених до схеми компаній, накладено арешт.

Як повідомлялося, в "Укренерго" стурбовані стрімким зростанням споживання електроенергії та попередили про ризики сбою системи. 

Статті

Луганськ
27.07.2024
11:24

«Не згадувати та не порівнювати». Луганський щоденник

За відрізок життя у 10 років наша вулиця вимерла. Йшли епічно: недбалість до власного здоров'я, смерть на «звільненій» території за нез'ясованих обставин, війна.
Світ
26.07.2024
14:06

Дія санкцій і іронія війни. Західні медіа про Україну

Російські оборонні заводи вже працюють на своїй максимальній потужності, безробіття критично скоротилося – тобто, у цієї економіки закінчуються резерви. Як результат, зарплати падають, рубль слабшає, вартість імпорту зростає, як зростає і інфляція.
Світ
25.07.2024
10:52

Білорусь та санкції: на короткому повідку

Лукашенко у лютому 2022 р. зробив свою країну співучасником воєнних злочинів та фігурантом міжнародних санкцій. Але, на відміну від росії, економіка Білорусі під їхньою дією не тільки не ламається, але навіть демонструє завидне зростання.
Всі статті