На Тернопіллі обговорили протидію та профілактику поширення туберкульозу, ВІЛ-інфекції, СНІДу



На Тернопільщині обговорювали протидію та профілактику поширення туберкульозу, ВІЛ-інфекції, СНІДу, проблеми впровадження замісної терапії, - повідомили «ОстроВ» в прес-службі Тернопільської облдержадміністрації.


Участь у прес-конференції взяли голова Комітету  з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально-небезпечним хворобам Світлана Черенько, представник міжнародного альянсу з ВІЛ/СНІДу в Україні Павло Скала, начальник головного управління охорони здоров'я облдержадміністрації Богдан Ониськів та інші.

Начальник головного управління охорони здоров'я облдержадміністрації Богдан Ониськів поінформував про те, що сьогодні відбулося засідання координаційної ради з протидії та профілактики поширення туберкульозу, ВІЛ-інфекції, СНІДу при облдержадміністрації, на якій, серед іншого, було розглянуто питання про ситуацію з поширенням туберкульозу та СНІДу в області, стан підтримуючої терапії для наркозалежних.

Голова Комітету  з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально-небезпечним хворобам Світлана Черенько повідомила, що в Тернопільській області, як зрештою і по всій Україні, спостерігається позитивна тенденція до зниження рівня захворюваності та смертності від туберкульозу. Вона відзначила, що поліпшення ситуації з туберкульозом відбулося завдяки ряду організаційних заходів.

«Втішає, – зауважила Світлана Черенько, – що в області ефективно працює координаційна рада з протидії та профілактики поширення туберкульозу, ВІЛ-інфекції, СНІДу при облдержадміністрації, в області нарешті прийнято програму боротьби з туберкульозом»..
Голова Комітету  з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально-небезпечним хворобам  також розповіла, що нинішній візит є моніторинговим, аби також дізнатися про стан профілактики СНІДу,  замісної підтримуючої терапії для наркозалежних.

Тернопільська область належить до благополучних у плані поширення СНІДу. Щорічно тут реєструється близько ста випадків ВІЛ-інфікованих. Скажімо, у 2009 році – 125 випадків. Та основна проблема не в кількості зареєстрованих, а в кількості недовиявлених хворих, які можуть бути потенційними розповсюджувачами ВІЛ/СНІДу. Тому в суспільстві зараз конче потрібна суттєво краща інформаційна робота з даної проблематики, толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих.

Зупиняючись на проблемах замісної терапії, Світлана Черенько зауважила, що програма підтримуючої терапії в області працює протягом двох років і за цей час вийшла на достойний рівень, дала свої результати і первинна профілактика. Голова Комітету  з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально-небезпечним хворобам  зазначила, що в області не виявлено недоліків, які б негативно впливали на впровадження програми замісної терапії.

Свої думки та зауваження з цієї проблематики висловили представник міжнародного альянсу з ВІЛ/СНІДу в Україні Павло Скала, представники інших міжнародних організацій.

Статьи

Мир
30.04.2024
16:45

«Имеем всё больше стимулов ускорить решение задач СВО». Российские СМИ об Украине

...Предложение должно идти только от американцев. Вообще договор будет гораздо шире. Нас интересует не только СВО. Нас интересует система глобальной безопасности, и взаимодействие с НАТО на территории Европы – лишь одна из частей.
Донбасс
29.04.2024
16:44

"Бесхозное имущество": как оккупанты будут отбирать жилье украинцев в "ДНР" и "ЛНР"

Простыми словами, забрать могут у тех, у кого есть недвижимость на оккупированной территории и все признаки, подтверждающие отсутствие эксплуатации недвижимого имущества.
Донбасс
28.04.2024
19:38

Нам некуда возвращаться: в российской истории нет периода, который можно назвать моделью для построения государственности. Обзор СМИ оккупированного Донбасса

На минувшей неделе главный "философ" оккупированного Донбасса Александр Ходаковский внезапно заявил, что никаких скреп в России не было и нет, что российская история, даже в изложении Путина, не дает никаких моделей для "можем повторить". Те есть,...
Все статьи