Німеччина та Україна готуються укласти угоду про безпеку. Зеленський і Шольц провели телефонну розмову

Німеччина та Україна готуються укласти угоду про безпеку. Про це говорили в телефонній розмові у середу 24 січня канцлер ФРН Олаф Шольц і президент України Володимир Зеленський, - повідомляє Телеграм-канал "DW Главное".

За словами Шольца, наразі триває "інтенсивна підготовка" до укладення такої угоди, що може відбутися вже найближчим часом. Є "відчуття, що переговори близькі до завершальної фази", сказав Шольц.

Угода передбачає гарантії для України після закінчення війни з росією, уточнює Reuters. Раніше документ про гарантії безпеки для України підписали Лондон і Київ. Подібний двосторонній договір, що передбачає надання Україні допомоги в разі нового нападу на неї, також пообіцяв укласти президент Франції Емманюель Макрон.

Президент України Володимир Зеленський в офіційному Телеграм-каналі зазначив, що у розмові з Шольцем вони "окремо обговорили питання підготовки угоди між Україною та ФРН про безпекові гарантії та заходи двостороннього політичного діалогу у найближчій перспективі".

Зеленський також подякував Шольца за збільшення оборонної допомоги Україні на поточний рік до 8 млрд євро, а також нещодавнє рішення про передачу Україні шести гелікоптерів Sea King Mk41. 

"Докладно обговорили подальшу оборонну співпрацю, зокрема посилення української системи ППО, а також артилерії та бронетехніки. Приділили увагу питанням початку фактичного переговорного процесу щодо вступу України до ЄС. Відзначив важливу роль Німеччини в цьому та акцентував на необхідності подальшої підтримки України. Також обговорили питання забезпечення макрофінансової допомоги Україні з боку Євросоюзу", - повідомив Зеленський.

Як повідомлялося, Німеччина планує в 2024 році навчити не менше 10 тисяч солдатів ЗСУ, а також має намір постачати Україні танки та іншу техніку.

Статті

Світ
26.07.2024
14:06

Дія санкцій і іронія війни. Західні медіа про Україну

Російські оборонні заводи вже працюють на своїй максимальній потужності, безробіття критично скоротилося – тобто, у цієї економіки закінчуються резерви. Як результат, зарплати падають, рубль слабшає, вартість імпорту зростає, як зростає і інфляція.
Світ
25.07.2024
10:52

Білорусь та санкції: на короткому повідку

Лукашенко у лютому 2022 р. зробив свою країну співучасником воєнних злочинів та фігурантом міжнародних санкцій. Але, на відміну від росії, економіка Білорусі під їхньою дією не тільки не ламається, але навіть демонструє завидне зростання.
Світ
24.07.2024
10:57

«Політична еліта в Києві починає проходити всі стадії теорії прийняття неминучого». Російські ЗМІ про Україну

Готовність до обговорення, зокрема китайської мирної ініціативи, київська влада вирішила продемонструвати, коли стало зрозуміло, що вона втрачає свого давнього покровителя в особі президента США Джозефа Байдена.
Всі статті