Документальний фільм про депортацію українців в рамках операції „Вісла” покажуть у Львові

Документальний фільм „Остання подорож додому” про депортацію українців в рамках операції „Вісла” покажуть у Львові, — повідомили кореспондента „ОстроВ” у прес-службі Львівської міськради. 

Трансляція фільму відбудеться 2 жовтня у приміщенні Центру міської історії Центрально-Східної Європи  та 5 жовтня у приміщення Українського католицького університету. 

Героями фільму є троє мешканців Кобильниці Волоської, які в 1947 році були насильно переселені на Мазури в рамках операції «Вісла». Семену Крику було тоді 22 роки, Катерині Бутрим — 17, Катерині Гниді — 10 років.  

Трійня переселенців — нині літніх уже людей — орендує туристичний караван, щоб 63 роки опісля, в протилежному напрямку, здолати переселенський шлях і провідати рідне село. В Кобильниці Волоській нинішні жителі Мазурів розповідають про те, як була організована акція «Вісла» в їхньому селі, розповідають про своє довоєнне життя, про своїх предків.  

У фільмі виступають інші депортовані в рамках акції «Вісла», які розмірковують про те, чи українці в Польщі, як національна меншина, мають шанс вижити, а також, чи акція «Вісла» завершилася успіхом, якщо виходити з того, що її основною метою була полонізація депортованих українців.

Статьи

Мир
11.05.2024
10:03

"Будущее украинского Донбасса выглядит все более мрачным". Западные медиа об Украине

...Китайцы, вероятно, решили, что угрозы Байдена были блефом. В марте 2023 года Си посетил Кремль, вызывающе демонстрируя солидарность с Путиным. Это оказалось переломным моментом в войне Москвы, фактически превратив конфликт в опосредованную войну...
Страна
09.05.2024
14:20

Тень Медведчука: запорожская руда и уголь Донбасса

В.Медведчук занимается привычными для себя вещами. Как и ранее в Украине, это "распил" государственных денег (теперь из федерального бюджета) и рейдерство. Кумовство с путиным позволяет делать это безнаказанно. 
Мир
08.05.2024
09:59

Изобразить то, что трудно представить. Путешествие по бывшим нацистским лагерям смерти в Польше

"Хотя около половины еврейских жертв действительно погибли в лагерях, другая половина так и не попала в лагеря смерти, – рассказывает он. – Они умерли от голода и болезней в гетто или были убиты в городах и селах, где они жили".
Все статьи