Депутати Львова відхилили протест прокурора щодо заборони радянської символіки

Депутати Львівської міської ради під час сесії  вчора, 1 червня, відхилили протест прокурора щодо ухвали Львівської міської ради №434 від 21 квітня 2011 року «Про заборону використання символіки СРСР, комуністичної та нацистської символіки на території міста Львова». «За» таку позицію проголосували  73 депутати, - повідомили «ОстроВ» в мерії.

Зокрема, у протесті прокурора щодо цієї ухвали зазначено, що при її прийнятті міськрада вийшла за межі своїх повноважень.

Прокуратура вимагає привести ухвалу Львівської міської ради «Про заборону використання символіки СРСР, комуністичної та нацистської символіки» у відповідність до ЗУ «Про внесення змін до Закону України про увічнення полеглих у Другій Світовій війні 1941 – 1945 рр.».

За словами начальника юридичного управління Галини Пайонкевич, відхилення протесту прокуратури є логічним з процесуальних міркувань. Зокрема, з її слів, в протесті прокуратури не сказано, яким конкретно нормам закону суперечить ухвала львівської міської ради про заборону символіки СРСР, комуністичної та нацистської символіки.

Вона також зазначила, що використання символіки СРСР регламентувалося раніше конституцією Радянського Союзу, яка на сьогодні не є чинною.

«До цієї символіки, згідно з Конституцією СРСР, належить гімн, прапор, серп і молот. Іншого поняття Радянської символіки у чинному станом на сьогодні законодавстві не існує», - зазначила Г. Пайонкевич.

Відтак депутати відхилили протест прокурора.

Нагадаємо,  депутати Львівської міської ради під час сесії 21 квітня прийняли ухвалу, згідно з якою використовувати під час відзначення 9 травня радянську та нацистську символіку – заборонено.

Статьи

Мир
23.01.2025
13:00

Зарубежные активы РФ: вечная "заморозка"

С учетом текущей ситуации на фронте, когда уже никто, включая президента, не говорит о военном освобождении оккупированных территорий – не приходится рассчитывать на выплату РФ компенсаций за нанесенный Украине ущерб.
Страна
22.01.2025
17:00

Выборы на деоккупированных территориях: смена парадигмы

Как видим, «вводные» для проведения выборов на деоккупированных территориях до 2022 года и после - кардинально разные. Значит, нужно менять и парадигму выборов на них.
Мир
22.01.2025
11:10

«Второй вариант позволит нам диктовать условия на переговорах». Российские СМИ об Украине

Фактически ВСУ перешли к американской тактике «просачивания». Она характеризуется непрерывным прощупыванием и давлением на оборону и вклиниванием маленьких групп, что грозит в итоге «перфорированием» фронта.
Все статьи