Депутати Львова відхилили протест прокурора щодо заборони радянської символіки

Депутати Львівської міської ради під час сесії  вчора, 1 червня, відхилили протест прокурора щодо ухвали Львівської міської ради №434 від 21 квітня 2011 року «Про заборону використання символіки СРСР, комуністичної та нацистської символіки на території міста Львова». «За» таку позицію проголосували  73 депутати, - повідомили «ОстроВ» в мерії.

Зокрема, у протесті прокурора щодо цієї ухвали зазначено, що при її прийнятті міськрада вийшла за межі своїх повноважень.

Прокуратура вимагає привести ухвалу Львівської міської ради «Про заборону використання символіки СРСР, комуністичної та нацистської символіки» у відповідність до ЗУ «Про внесення змін до Закону України про увічнення полеглих у Другій Світовій війні 1941 – 1945 рр.».

За словами начальника юридичного управління Галини Пайонкевич, відхилення протесту прокуратури є логічним з процесуальних міркувань. Зокрема, з її слів, в протесті прокуратури не сказано, яким конкретно нормам закону суперечить ухвала львівської міської ради про заборону символіки СРСР, комуністичної та нацистської символіки.

Вона також зазначила, що використання символіки СРСР регламентувалося раніше конституцією Радянського Союзу, яка на сьогодні не є чинною.

«До цієї символіки, згідно з Конституцією СРСР, належить гімн, прапор, серп і молот. Іншого поняття Радянської символіки у чинному станом на сьогодні законодавстві не існує», - зазначила Г. Пайонкевич.

Відтак депутати відхилили протест прокурора.

Нагадаємо,  депутати Львівської міської ради під час сесії 21 квітня прийняли ухвалу, згідно з якою використовувати під час відзначення 9 травня радянську та нацистську символіку – заборонено.

Статьи

Луганск
07.12.2024
13:43

"Мне пенсию Зеленский платит. Точнее Америка". Луганский дневник

Жить честно можно, но тяжело. Особенно, когда рядом с тобой пенсионеры тратят вот так легко и не считая. 
Страна
06.12.2024
10:46

Возвращение на оккупированные территории: реальные истории и мотивы

"Возвращение граждан Украины на оккупированные территории не входит в планы оккупантов, им не нужны там люди, имеющие историческую память (то есть могут сравнивать, как там было при Украине)".
Страна
04.12.2024
23:55

“Управление отходами начинают не с сортировки”. Об одной из реформ на пути в ЕС, о которой никто не говорит

Доля переработки отходов в Украине – около 10 процентов, остальное идет на мусорные полигоны, подавляющее большинство из них – нелегальные. В странах Европейского Союза – примерно наоборот: около 90 отходов перерабатываются, только небольшую долю из...
Все статьи