Віртуальний хостинг проти віртуального серверу, що краще?

Для початку розберемось в термінології. Під віртуальним хостингом зазвичай розуміють послугу провайдера, при якій клієнту видаються доступи до панелі керування послугою хостингу сайту. В випадку з віртуальним хостингом на один фізичний сервер встановлюється усе необхідне програмне забезпечення, певна версія Операційної системи, а також панель керування. В такому випадку усі клієнти віртуального хостингу працюють з одного фізичного серверу. 

Що стосовно віртуальних серверів? З самої назви стає зрозуміло, що у випадку VPS - це віртуальний аналог(образ), що імітує роботу фізичного серверу. В такому разі один фізичний сервер за допомогою систем віртуалізації спочатку “нарізається” на дрібніші віртуальні сервера, кожен з яких імітує роботу виділеного серверу, тобто зверху уже встановлюється ОС, панель керування та потрібне ПО. 

Як бачимо, якоюсь мірою віртуальний сервер не конкурент віртуальному хостингу, радше інша за принципом послуга. Проте часто ви можете зустріти твердження що все ж ВПС ВДС сервера, потужніші, кращі за віртуальний хостинг. 

Візьмемо до прикладу порівняння тариф VPS сервера 10 Гб диску, 1 Гб Озу та 1 ядро серверного процессора та тарифи віртуального хостингу ідентичних параметрів. То ж, зважаючи на виділені ресурси, чи буде сайт на такому ВДС працювати швидше?

Скоріш за все ні і ось чому. 

Справа в тому, що встановлення ОС, серверу баз даних, поштового серверу і панелі керування споживатиме ресурси кожного такого VDS серверу. В такому разі з вказаних параметрів залишиться, в кращому випадку, 50% ресурсів. Фактично для роботи сайту можливо буде виділити навіть менше серверних ресурсів ніж на віртуальному хостингу. 

Отже коли купівля віртуального хостингу краще рішення? 

Коли у вас 1 стандартний сайт на відомій СMS (Wordpress, Joomla), без додаткового важкого функціоналу, що потребує великої кількості серверних рішень. Коли Ваш сайт використовує лише стандартні версії ПО та мов програмування, а також в тих випадках, коли навантаження не постійне, і сильно варіюється протягом дня. В такому разі більш економічно вигідно орендувати саме віртуальний хостинг. Це максимально стандартизоване рішення для Вас.

Коли варто купувати віртуальний сервер?

  • для проєктів на Python(Django), Ruby, NodeJs та інших
  • коли версія ядра ОС має значення
  • коли є потреба розгорнути унікальне і програмне забезпечення 
  • коли вам потрібні SSH доступи та повний контроль над сервером.

А головне пам’ятайте, що вказані послуги не конкурують, вони доповнюють, персоналізують вашу послугу, дають вам більше можливостей і перспектив.

Статті

Луганськ
21.09.2023
11:37

«Викреслити ці 9 років життя МІЖ...». Луганський щоденник

Так поводиться вітчим, який прагне задарувати подарунками дітей своєї нової дружини, дітей від її першого шлюбу, щоб привернути їх до себе. І ми також спідлоба дивимося на все і не віримо.
Світ
20.09.2023
12:00

“Росія виробляє тепер більше боєприпасів, ніж Сполучені Штати і Європа.” Огляд Західних медіа

“Лідери національної безпеки Тайваню попереджають, що зменшення допомоги США Україні збільшить занепокоєність Тайваню мірою американської рішучості. Все менша частка населення острова вірить, що США відправлять війська у випадку війни"
Світ
19.09.2023
10:37

«Похабний мир з Укрорейхом є незмивним гріхом». Російські ЗМІ про Україну

"Православний християнин у російській владі, прочитавши цю книгу, повинен зрозуміти, що паскудний мир з Укрорейхом є страшним гріхом, сприяння йому прирікає Православ'я в Колисці Хрещення Русі на знищення"
Всі статті