У Переяславі працювала тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради України що опікується захисниками

18 червня 2024 року у Переяславі, на базі університету, відбулося виїзне засідання тимчасової спецкомісії Верховної Ради з питань правового статусу, соцпідтримки, медзабезпечення ветеранів війни, військовослужбовців та членів їх сімей.

Як повідомляє Proslav участь взяли народні депутати Яна ЗінкевичТетяна ЦибаВасиль ВірастюкІрина КонстанкевичАндрій ШараскінОксана Савчук, директорка УЦОЯО Тетяна Вакуленко, представники Міноборони, Мінветеранів, МВС та інших органів, зокрема ГУР та СБУ.

Перед початком засідання команда університету показала гостям Центр ветеранського розвитку, який, поміж інших функцій, активно надає психологічні консультації військовим та їхнім сім'ям. Як зазначив ректор Віталій Коцур, нині УГСП працює над новими спеціальностями з реабілітації та розвитком інклюзивної інфраструктури.

У ході зібрання депутати обговорили питання обміну полоненими та підтримки  сімей захисників Маріуполя, акцентувавши на психологічних травмах, які ті зазнають. Комісія клопотатиме про сприяння обміну полоненими.

Психологиня Вікторія Вінс розповіла про найкращі практики соціально-психологічної реабілітації ветеранів, зокрема програму «Клінічна психологія». Зазначила, що університет відкрив цю програму, щоб підготувати фахівців для роботи з ветеранами.

Ветеран та психолог Владислав Горанін наголосив на важливості програми «Рівний – рівному», де захисники допомагають побратимам повернутися до цивільного життя. Підкреслив, що за останні роки саме його допомога охопила близько 1,5 тисячі ветеранів.

Історикиня Леся Коцур говорила про формування змішаної військово-цивільної ідентичності та запропонувала створити держпрограму для кращої комунікації цивільних та військових.

Директорка УЦОЯО Тетяна Вакуленко розповіла про освітні можливості для ветеранів та учасників бойових дій. Обговорювалось питання створення окремих правил вступу для ветеранів.

Наостанок комісія розглянула зміни до законів, що регулюють соціальні гарантії для ветеранів та членів їх сімей.

Статті

Донецьк
19.07.2024
10:20

Донеччан не пускають додому. Донецький щоденник

...З жовтня минулого року потрапити додому людям із донецькою пропискою та українським паспортом – це як виграти у лотерею. Пощастить – не пощастить.
Країна
18.07.2024
10:37

Розлучення, не виходячи з дому. Як розірвати шлюб на відстані

Судова реформа спростила цю процедуру для громадян. Зараз можна розлучитись або отримати інші судові послуги, не виходячи з дому, через сервіс «Електронний суд».
Світ
17.07.2024
10:29

«Вони намагатимуться знову водити нас за ніс». Російські ЗМІ про Україну

Він, по-перше, намагається зупинити стрімке падіння Європи в прірву і, по-друге, послідовно відстоює національні інтереси своєї країни, домагаючись територіальної автономії для угорців Закарпатської України
Всі статті