ТОП-3 мікроелементи, які необхідні для спортсменів

Якщо ви любите фізичні навантаження, то явно помічали, що після тренувань може розігратися неабиякий апетит. Наш організм за час занять спортом або активного відпочинку витрачає занадто багато мінералів, вміст яких необхідно поповнити. Причому їжа в більшості випадків не здатна покрити дефіцит речовин. У цьому випадку допоможуть дієтичні добавки з вмістом трьох корисних мікроелементів. Замовити їх ви зможете за допомогою сервісу liki.ua, а що це за елементи, ми розповімо просто зараз.

Які мінерали необхідні спортсменам

Ось три найкорисніші мікроелементи, які є обов'язковими до вживання під час стабільних фізичних навантажень:

  • кальцій;
  • магній;
  • цинк.

Кальцій забезпечує формування кісткової тканини, позитивно впливає на здоров'я серцево-судинної системи, згортання крові, активацію Т-лімфоцитів і нормалізує передачу нервових імпульсів. При цьому важливо приймати його в комплексі з вітаміном D, оскільки він допомагає мінералу краще засвоїтися і виконати своє завдання. У разі нестачі кальцію може спостерігатися слабкість, біль у м'язах, оніміння кінцівок і ломота по всьому тілу. Також дефіцит проявляється болем у зубах і ламкістю нігтів.

Що стосується магнію, його приймають разом із вітаміном В6 з тієї самої причини (швидке засвоєння і посилення ефекту), що й кальцій із D3. Цей елемент допомагає знизити рівень іонів натрію і підвищити вміст іонів калію, розслабити м'язові волокна, що вкрай важливо під час відновлення після тренувань, знизити артеріальний тиск і поліпшити кровопостачання серця. За нестачі мінералу можуть спостерігатися спазми в животі, аритмія, тики, гіпертонія, тривожність та інші симптоми. 

Цинк є одним із найважливіших мінералів для організму взагалі та для спортсменів зокрема. Він покращує роботу мозку, стимулює збільшення м'язової маси, забезпечує поліпшення силових можливостей, приплив енергії та пригнічення катаболізму. За його дефіциту спостерігається втрата волосся, лущення шкіри, збільшення тривалості загоєння ран та інші симптоми.

Де купити кальцій, магній і цинк?

Дієтичні добавки з кальцієм, цинком і магнієм можна придбати практично в кожній аптеці. Щоб заощадити свій час і гроші, ви можете скористатися послугами сервісу Liki.ua. З його допомогою можна дізнатися про наявність препарату в конкретній аптеці, порівняти його вартість, дозування та інші характеристики в різних мережах, а також забронювати товар на термін до 72 годин. При цьому вартість ліків фіксується в момент замовлення. Займайтеся спортом з користю для здоров'я!

Статті

Світ
16.04.2024
09:07

«Енергійний контрудар може стати джокером у рукаві Сирського». Російські ЗМІ про Україну

"Загальна оцінка українських резервів приводить до висновку: наявних сил і засобів командуванню ЗСУ не вистачить для проведення стратегічного наступу. Але їх достатньо для енергійного контрудару оперативного масштабу на одному напрямку".
Донбас
14.04.2024
18:21

Нове видання обіцяє жителям "ДНР/ЛНР" новини про кішку, яка народила кошенят, і нефарбований паркан. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу були традиційно нудними. Численні близькі до місцевої влади Телеграм-канали слідом за офіційними джерелами масової пропаганди цитували політиків чужої країни і на честь 12 квітня тиражували нічим не підкріплені...
Країна
12.04.2024
15:51

Іпотечна програма "єОселя": шанс на житло, який не всім по кишені

Головна особливість програми – це можливість придбати житло в іпотеку під 3-7% терміном на 20 років з мінімальним внеском 20%. Подібних умов ще ніколи не було на іпотечному ринку України, тому не дивно, що програма користується популярністю.
Всі статті