Поради від Flowers.ua: обираємо квіти, що найдовше стоять у вазі

Отримати букет квітів у подарунок завжди приємно. А ще так хочеться, щоб квіти у вазі тішили своєю свіжістю якнайдовше. Однак без вашої турботи жодна рослина, навіть найстійкіша, довго не протримається. Фахівці компанії Flowers.ua https://flowers.ua, яка займається доставкою квітів по Україні та світу, зробили для вас топ-перелік довговічних рослин та доповнили його короткими рекомендаціями щодо догляду за культурами.

Хризантеми

Хризантеми - це найневибагливіші квіти, які при правильному догляді можуть зберігати свіжість до 4 тижнів. Щоб букет хризантем простояв цілий місяць, достатньо щодня міняти воду у вазі та мити посудину. Ці рослини віддають перевагу чистій воді та швидко її поглинають, тому вологу необхідно додавати постійно.

Гвоздики

Гвоздики - ще один стійкий сорт квітів, який може зберігати свою свіжість у вазі близько 2,5-3 тижнів. Квітам потрібна лише регулярно відновлювана вода та відсутність протягів. До речі, у прохолодній кімнаті бутони зберігаються ще довше. Важливо пам'ятати, що сусідство з гвоздиками є прийнятним далеко не для всіх сортів рослин. Краще тримати вазу із цими квітами окремо.

Орхідеї

Орхідеї можуть зберігати свою свіжість та красу до 2,5 тижнів. Перш ніж поставити квіти у вазу, промийте та укоротіть стебла. Орхідеї люблять воду кімнатної температури. Попри стійкість, ці квіти досить ніжні та тендітні. Не торкайтеся зайвого разу до пелюсток і не обприскуйте їх із пульверизатора. Гарною добавкою стануть декілька крапель спирту в посудині.

Фрезії та айстри

Дані сорти квітів здатні зберігати свіжість приблизно 15 днів. Фрезії та айстри не вимагають жодних особливих добавок чи дій. Просто щодня міняйте воду на свіжу та стежте, щоб рідина не була надто холодною. Щоб продовжити життя рослин, приберіть їх від прямих сонячних променів і ставте якомога далі від обігрівачів. Перед зануренням у вазу з водою флористи рекомендують відрізати від кінчика стебла фрезії або айстри буквально 1 сантиметр. Це прискорить доступ вологи до тканин.

Кали

Зрізані кали теж невибагливі у догляді. Чим менше часу вони провели без води, тим довше залишатимуться свіжими у вазі. Ці тендітні квіти забороняється здавлювати чи деформувати. Їм підійде глибока ваза, в якій рослини почуватимуть себе вільно. Для підживлення використовуйте цукор – буквально 1-2 ложки буде цілком достатньо. Кали полюбля.ть прохолодні приміщення та захищені від сонця місця. Букет краще тримати подалі від кошиків із фруктами. Річ у тому, що гази, що виділяються фруктами, скорочують термін життя рослин.

Іриси

Зі стебел ірисів перед зануренням у воду потрібно обов'язково видалити зайве листя. В іншому випадку зелень почне гнити, забруднювати воду і прискорювати в'янення квітів. У складі соку ірисів є мінеральні солі, які перекривають доступ поживних речовин рослині. Щоб уникнути цього, необхідно щодня укорочувати стебло на ½-1 сантиметр і міняти воду. Також флористи радять додавати у вазу деревне вугілля, яке знезаражуватиме рідину, а також цукор для підживлення.

Альстромерії та лілії

Альстромерії та лілії мають по кілька суцвіть на одному стеблі, за рахунок чого вони стоять довше. Таким чином, якщо в день, коли ви отримали букет у подарунок, багато бутонів були ще закриті, то вони обов'язково незабаром розкриються у вазі. Обов'язкові умови для свіжості цих рослин – чиста вода та кімнатна температура. Щоденна заміна води та вкорочування стебла на пару сантиметрів покращує доступ поживних речовин до тканин квітів. Також потрібно вчасно видаляти засохле листя з пелюстками та не допускати їх потрапляння у воду. При контакті з вологою частини рослин починають гнити, що є чудовим середовищем для розвитку шкідливих бактерій. Знезаразити рідину в посудині можна таблеткою аспірину або активованого вугілля. Лілії не варто тримати разом з іншими квітами, ці квіти не люблять сусідів та довше зберігаються свіжими окремо.

Статті

Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Всі статті