Особливості молдавського коньяку

Історія виноробства Молдови налічує тисячоліття. Країна з унікальними ґрунтами, ідеальним для виноградарства кліматом має цілий пласт традицій виноробства, яке сьогодні включає і виробництво коньяків. Про ці вишукані міцні напої і йтиметься у статті. 

Історія молдавського коньяку

Алкоголь уперше стали робити в Калараші в середині XIX століття за французькими технологіями. На початку XX століття молдавські коньяки здобули визнання в Європі, але поки випускалися в невеликих обсягах. Їхнє виробництво розквітло в Молдові в середині XX століття. Експорт такого алкоголю істотно зріс і приносив до бюджету третину валютного запасу.

Як називається молдавський коньяк

Аристократичні, з витонченим смаком молдавські міцні напої здобули багато медалей, але не заслужили у французів право іменуватися коньяком. Влада країни не хотіла втрачати позиції на світовому ринку і погоджуватися із запропонованою безликою назвою "бренді". У середині дев'яностих років минулого століття було вирішено перейменувати молдовський міцний напій на дівін. Існує думка, що термін походить від скороченого виразу "дистиляція вин". Але виноробам Молдови більше подобається переклад із румунської мови, що означає "чарівний, чудовий".

Дивин сьогодні

Молдова продовжує виготовляти якісний бренді та експортувати його до багатьох країн світу. На наймолодшому виробництві цього алкоголю "Молдавський стандарт" працюють фахівці з Франції, а керує заводом технолог Жером Тесандьє. Напої створюють із купажу виноградних спиртів за допомогою подвійної дистиляції та витримують у дубових діжках або в алюмінієвих чанах із дошками з дуба. Наприкінці процесу в дивіни, які можна купити в маркеті важливих штук MAUDAU, додають цукор і карамель.

Як маркуються дівіни

У законодавстві Молдови є пункт, що стосується регламенту виробництва дивінів. Вони повинні виготовлятися з додаванням м'якої води відповідно до встановлених органолептичних показників і витримуватися не менше трьох років. Маркування алкоголю розшифровується так:

  1. DVM - напої з витримкою від 6 років;
  2. DVS - алкоголь із витримкою від 8 років;
  3. DVV - дивіни з витримкою від 10 років;
  4. DVFV - елітні алкогольні напої з витримкою від 20 років.

У лінійці є дивіни, позначені трьома, чотирма, п'ятьма зірочками, що позначають термін витримки.

Статті

Світ
16.04.2024
09:07

«Енергійний контрудар може стати джокером у рукаві Сирського». Російські ЗМІ про Україну

"Загальна оцінка українських резервів приводить до висновку: наявних сил і засобів командуванню ЗСУ не вистачить для проведення стратегічного наступу. Але їх достатньо для енергійного контрудару оперативного масштабу на одному напрямку".
Донбас
14.04.2024
18:21

Нове видання обіцяє жителям "ДНР/ЛНР" новини про кішку, яка народила кошенят, і нефарбований паркан. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу були традиційно нудними. Численні близькі до місцевої влади Телеграм-канали слідом за офіційними джерелами масової пропаганди цитували політиків чужої країни і на честь 12 квітня тиражували нічим не підкріплені...
Країна
12.04.2024
15:51

Іпотечна програма "єОселя": шанс на житло, який не всім по кишені

Головна особливість програми – це можливість придбати житло в іпотеку під 3-7% терміном на 20 років з мінімальним внеском 20%. Подібних умов ще ніколи не було на іпотечному ринку України, тому не дивно, що програма користується популярністю.
Всі статті