Навчання скейтбордингу – з чого почати?

Катання на скейті дуже популярне серед дітей та підлітків, проте кожного року все більше дорослих стає на дошку заради отримання нових емоцій, адреналіну чи просто пересування по місту. Якщо ви ніколи не стояли на дошці, та нічого не знаєте про різновиди скейтбордів, тоді ця стаття буде для вас корисною.

Вибираємо скейтборд

Перед тим, як приступити власне до самого процесу катання, необхідно вибрати “борд”. Вибір дошки залежить від ваших подальших планів – чи будете ви кататися на ній у дворі, їздити по вулицях, виконувати різні акробатичні трюки, чи займатися професійно. Для універсального катання по вулицях чи на трасах вам підійде лонгборд, чи пенніборд. Для виконання трюків – зверніть увагу на традиційний скейтборд – шортборд.

Пенніборд

Це пластиковий скейтборд невеликих розмірів. Він ідеально підходить для катання дітям завдяки своїй високій маневреності. Пенніборди поділяються на два різновиди:

  • Original – найменший вид бордів. Його довжина складає 56 см, а ширина – 7,5 см. На даній дошці можна кататися у дворі чи у шкільному подвір’ї на перервах.
  • Nickel – даний вид пенніборду має дещо більший розмір дошки: довжина 69 см., ширина – 10 см. Чудово підходить для новачків з великим розміром стопи.

Великий асортимент пеннібордів можна переглянути за посиланням: https://sportano.ua/skejtbordi-ta-longbordi/skejtbordi-fish.

Шортборд (класичний скейт)

Це універсальний скейтборд, який ви найчастіше могли бачити на вулицях. Він чудово підходить як для катання по місту, так і для виконання різноманітних трюків. Довжина деки становить від 70 до 85 см. Шортборд – найкращий вибір для початківця, який ще невпевнено стоїть на скейті.

Лонгборд

Різновид скейта, який характеризується великою довжиною деки (від 90 до 150 см). Лонгборд створений для швидкісного катання по спеціальних трасах. Лонгборди поділяються на кілька різновидів, кожен з яких призначений для своєрідної мети.

Переглянути різноманіття дошок та придбати лонгборд можна за посиланням: https://sportano.ua/skejtbordi-ta-longbordi/longbordi-kruizeri. Після того, як ви обрали скейтборд, перейдімо до освоєння катання на ньому.

Навчання катанню на скейтборді

Для того, щоб утримати рівновагу на дошці, встаньте на неї так, щоб ваші стопи знаходились на болтах кріплень та були перпендикулярно борду. Спробуйте побалансувати на дошці, тримаючи рівновагу.

Щоб зробити поворот під час їзди – зробіть невеликий нахил вліво чи вправо, перекидаючи вагу в ту сторону, куди ви бажаєте повернути.

Для того, щоб розігнатись – станьте однією ногою на деку, іншою – відштовхніться від поверхні, набираючи швидкість.

Якщо ви навчилися їздити на скейті, не менш важливо навчитись гальмувати. Найпростіший спосіб – просто зістрибнути зі скейта, однак він є доволі небезпечним і травматичним.

Ще один спосіб гальмування – за допомогою опорної ноги. Тримаючи одну ногу на дошці, іншою почніть гальмувати по землі, знявши її зі скейта.

Не варто забувати і про власну безпеку, адже катання на скейті є доволі травматичним, особливо для початківців. Рекомендуємо використовувати налокітники та наколінники, а дітям також варто одягати шолом.

Рекомендуємо розпочати навчання під пильним наглядом інструктора або друга-скейтера, який відкоригує ваші помилки та навчить почуватися на дошці впевнено. Також ви можете навчатись багатьох трюків, переглядаючи відео на Youtube від професійних скейтерів. У багатьох містах є скейт-парки, де десятки скейтерів навчаються нових трюків. Проте, для того, щоб там кататись, треба володіти певною базою.

До речі, якщо ви хочете дізнатися більше про цей та інші види спорту, ви можете, наприклад, відвідати: https://sportano.ua/blog/.

Спонсорована стаття

Статті

Донбас
21.07.2024
15:16

Фантазії на тему відновлення розореного регіону. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головним ньюсмейкером виступав ватажок «ДНР» Денис Пушилін. В інтерв'ю донецькій редакції одного з російських телевізійних каналів він у найкращих традиціях фінансових пірамід щедро обіцяв жителям «республіки» нові, сучасні міста,...
Країна
20.07.2024
10:00

Приватизація-2024: у пошуках "меншого зла"

Важливо наголосити на тенденції: стрімке падіння капіталізації українських держактивів. Наприклад – Одеський припортовий завод (ОПЗ), колись великий виробник мінеральних добрив.
Донецьк
19.07.2024
10:20

Донеччан не пускають додому. Донецький щоденник

...З жовтня минулого року потрапити додому людям із донецькою пропискою та українським паспортом – це як виграти у лотерею. Пощастить – не пощастить.
Всі статті