Як зрозуміти, що ваш партнер аб'юзер

"Без вини винний (-а)" - якщо вам відгукується ця фраза, якщо ви звикли до думки, що ви "виносите мозок" партнеру, доводите його до скандалів і у відносинах постійно відчуваєте емоційну гойдалку, то варто задуматися. Можливо ваш партнер – аб'юзер.

Проблеми у відносинах з аб'юзером

Краще зрозуміти природу аб'юзу допоможе повноцінне онлайн спілкування з психологом Meclee. У цій статті ми розглянемо основні причини та їх прояви у відносинах з аб'юзером:

Відсутність довіри.

В аб'юзивних відносинах ця базова потреба не задовольняється. Наприклад, партнер не бажає ділитися своїми планами з жінкою, яка трактує цей жест як недовіру саме до неї. Адже серед чоловіка є люди, з якими той вільно ділиться проблемами.

Самокопання.

У партнера аб'юзера постає питання “що роблю негаразд”. Він починає шукати причину проблем у собі, коли він може бути зовсім ні до чого. До цього також підводить аб'юз.

Догляд та повернення на повторі.

Постійний догляд партнера без попередження та подальше раптове повернення говорять про невміння брати на себе відповідальність та виявляти здорове доросле “Я”. Без попередження пропадають, захопившись якимось своїм заняттям, лише діти. Дорослим необхідно приймати правила життя в суспільстві: живеш із партнером, сім'єю – попередь, що йдеш і повідом, коли повернешся; перебуваєш у відносинах – узгоджуй спільні дії з коханою людиною, намагайся дотримуватись домовленостей тощо.

Сама винна.

Поведінка партнера-аб'юзера (догляди, образи та інше) постійно дає зрозуміти, що винен не він. А на думку партнеру (-ше) вкладають думку, що він нікому не потрібен і сам винен.

Висновки, які потрібно зробити

Повернути усвідомлення свого вільного "я", повернути розуміння цінності особистості та опрацювати проблеми у відносинах, повернувши до норми, допоможуть психологи онлайн.

Головне прийняти кілька важливих висновків:

  • описані вище сценарії – не норма;
  • ви заслуговуєте на увагу і турботи безумовно;
  • доросла людина завжди сама відповідає за власні емоційні реакції і не перекладає провину на іншого;
  • піклуватися про партнера та контролювати його поведінку – це різні речі.

І найголовніший висновок - від аб'юзера потрібно йти. Хоч як би було страшно, боляче, без ресурсно. Адже залишаючись у таких відносинах небезпечно втратити власну самооцінку та особисте “я”.

Статті

Країна
12.04.2024
15:51

Іпотечна програма "єОселя": шанс на житло, який не всім по кишені

Головна особливість програми – це можливість придбати житло в іпотеку під 3-7% терміном на 20 років з мінімальним внеском 20%. Подібних умов ще ніколи не було на іпотечному ринку України, тому не дивно, що програма користується популярністю.
Країна
12.04.2024
11:24

"Економічне бронювання" від мобілізації: "робота в білу" чи "податок на боягузтво"?

На одного воїна, який захищає Україну, має бути 8 осіб, які забезпечують економічно утримання цього воїна. Потрібно знаходити ті заходи та засоби, які можуть сприяти підняттю рівня економіки
Луганськ
11.04.2024
10:39

Життя стає інакшим. Луганський щоденник

Кордони особистості закінчуються на сім'ї, все що ширше – держава, і там ти собі вже не належиш: маєш бути, як усі, отже – ніким.
Всі статті