Як зрозуміти, що ваш партнер аб'юзер

"Без вини винний (-а)" - якщо вам відгукується ця фраза, якщо ви звикли до думки, що ви "виносите мозок" партнеру, доводите його до скандалів і у відносинах постійно відчуваєте емоційну гойдалку, то варто задуматися. Можливо ваш партнер – аб'юзер.

Проблеми у відносинах з аб'юзером

Краще зрозуміти природу аб'юзу допоможе повноцінне онлайн спілкування з психологом Meclee. У цій статті ми розглянемо основні причини та їх прояви у відносинах з аб'юзером:

Відсутність довіри.

В аб'юзивних відносинах ця базова потреба не задовольняється. Наприклад, партнер не бажає ділитися своїми планами з жінкою, яка трактує цей жест як недовіру саме до неї. Адже серед чоловіка є люди, з якими той вільно ділиться проблемами.

Самокопання.

У партнера аб'юзера постає питання “що роблю негаразд”. Він починає шукати причину проблем у собі, коли він може бути зовсім ні до чого. До цього також підводить аб'юз.

Догляд та повернення на повторі.

Постійний догляд партнера без попередження та подальше раптове повернення говорять про невміння брати на себе відповідальність та виявляти здорове доросле “Я”. Без попередження пропадають, захопившись якимось своїм заняттям, лише діти. Дорослим необхідно приймати правила життя в суспільстві: живеш із партнером, сім'єю – попередь, що йдеш і повідом, коли повернешся; перебуваєш у відносинах – узгоджуй спільні дії з коханою людиною, намагайся дотримуватись домовленостей тощо.

Сама винна.

Поведінка партнера-аб'юзера (догляди, образи та інше) постійно дає зрозуміти, що винен не він. А на думку партнеру (-ше) вкладають думку, що він нікому не потрібен і сам винен.

Висновки, які потрібно зробити

Повернути усвідомлення свого вільного "я", повернути розуміння цінності особистості та опрацювати проблеми у відносинах, повернувши до норми, допоможуть психологи онлайн.

Головне прийняти кілька важливих висновків:

  • описані вище сценарії – не норма;
  • ви заслуговуєте на увагу і турботи безумовно;
  • доросла людина завжди сама відповідає за власні емоційні реакції і не перекладає провину на іншого;
  • піклуватися про партнера та контролювати його поведінку – це різні речі.

І найголовніший висновок - від аб'юзера потрібно йти. Хоч як би було страшно, боляче, без ресурсно. Адже залишаючись у таких відносинах небезпечно втратити власну самооцінку та особисте “я”.

Статті

Луганськ
02.02.2023
12:01

«…На нашу улицу в три дома…». Луганський щоденник

Загалом, якщо так розібратися, за ці роки після 2014-го до нас приходили тричі з розпитуваннями про найближчих сусідів. Де, чим живуть, яких поглядів, чому в Україні. Про трьох сусідів з однієї вулиці, де й будинків-то - вистачить пальців...
Країна
01.02.2023
12:16

Владислав Селезньов: Чи буде путінська армія намагатись наступати? Так, очевидно. Чи буде він це робити зараз? – Ні!

Справа в тому, що неподалік Вугледару знаходяться артилерійські позиції ЗСУ, які мають можливість тримати під вогневим контролем залізничну колію від Волновахи у бік Мелітополя. Російські вояки розраховують на цю залізничну колію, щоб забезпечити...
Країна
31.01.2023
16:33

«Сакральна дупа», або Хто і навіщо хотів убити в Донецьку Рогозіна

Характер руйнувань будівлі чітко вказує, що то був калібр 120 мм, а не 155 мм. Тут не обов'язково бути експертом. Тепер спробуємо зрозуміти мотиви та можливості тих, хто може бути зацікавлений у замаху на екс-«космонавта
Всі статті