Як зрозуміти, що ваш партнер аб'юзер

"Без вини винний (-а)" - якщо вам відгукується ця фраза, якщо ви звикли до думки, що ви "виносите мозок" партнеру, доводите його до скандалів і у відносинах постійно відчуваєте емоційну гойдалку, то варто задуматися. Можливо ваш партнер – аб'юзер.

Проблеми у відносинах з аб'юзером

Краще зрозуміти природу аб'юзу допоможе повноцінне онлайн спілкування з психологом Meclee. У цій статті ми розглянемо основні причини та їх прояви у відносинах з аб'юзером:

Відсутність довіри.

В аб'юзивних відносинах ця базова потреба не задовольняється. Наприклад, партнер не бажає ділитися своїми планами з жінкою, яка трактує цей жест як недовіру саме до неї. Адже серед чоловіка є люди, з якими той вільно ділиться проблемами.

Самокопання.

У партнера аб'юзера постає питання “що роблю негаразд”. Він починає шукати причину проблем у собі, коли він може бути зовсім ні до чого. До цього також підводить аб'юз.

Догляд та повернення на повторі.

Постійний догляд партнера без попередження та подальше раптове повернення говорять про невміння брати на себе відповідальність та виявляти здорове доросле “Я”. Без попередження пропадають, захопившись якимось своїм заняттям, лише діти. Дорослим необхідно приймати правила життя в суспільстві: живеш із партнером, сім'єю – попередь, що йдеш і повідом, коли повернешся; перебуваєш у відносинах – узгоджуй спільні дії з коханою людиною, намагайся дотримуватись домовленостей тощо.

Сама винна.

Поведінка партнера-аб'юзера (догляди, образи та інше) постійно дає зрозуміти, що винен не він. А на думку партнеру (-ше) вкладають думку, що він нікому не потрібен і сам винен.

Висновки, які потрібно зробити

Повернути усвідомлення свого вільного "я", повернути розуміння цінності особистості та опрацювати проблеми у відносинах, повернувши до норми, допоможуть психологи онлайн.

Головне прийняти кілька важливих висновків:

  • описані вище сценарії – не норма;
  • ви заслуговуєте на увагу і турботи безумовно;
  • доросла людина завжди сама відповідає за власні емоційні реакції і не перекладає провину на іншого;
  • піклуватися про партнера та контролювати його поведінку – це різні речі.

І найголовніший висновок - від аб'юзера потрібно йти. Хоч як би було страшно, боляче, без ресурсно. Адже залишаючись у таких відносинах небезпечно втратити власну самооцінку та особисте “я”.

Статті

Луганськ
01.03.2024
10:51

Земля в окупації. Війна та сільське господарство Луганщини

Жоден крупний луганський аграрій, який виїхав з області після повномасштабного вторгнення, не може поновити свій бізнес на вільній території України. Насамперед через те, що в інших областях України усі землі давно кимось обробляються, і вільна ніша...
Країна
29.02.2024
16:51

Легалізація медичного канабісу в Україні: ключові положення

Використання конопель допускається у навчальних цілях, освітній, науковій та науково-технічній діяльності, виробництві (виготовленні) наркотичних засобів, психотропних речовин та лікарських засобів для подальшого застосування у медичній практиці....
Країна Донбас
28.02.2024
16:33

Інвестиції в окупації: "схема" на мільярди

Обіцяючи прихід "інвесторів" з Росії на заводи та шахти, які знелюдніли, представники "ДНР"-"ЛНР" намагаються створити ілюзію реальності "світлого майбутнього". І утримати від міграції рештки нечисленного населення. Це важливо, інакше буде просто ні...
Всі статті