InProject HUB: відгуки про міфи в ІТ — 5 стереотипів про програмістів

За дослідженнями західних експертів, у своїй поведінці люди на 80% керуються усталеними уявленнями і стереотипами. Це впливає на професійні рішення, заважаючи розкрити власний кар'єрний потенціал. Сфера IT — не виняток. До прикладу, програмістів часто уявляють інтровертами, і це далеко не єдиний міф, на який вказує Костянтин Войтович, СЕО компанії InProject HUB.

“Дехто уявляє розробників як антисоціальних та хворобливих людей, які не виходять за межі своєї кімнати, займаються нудною роботою, зривають дедлайни та цілими днями переписують код, бо щось завжди не працює. Існують сотні мемів, які лише закріплюють ці стереотипи. Все це негативно впливає на галузь, знецінюючи зусилля, вкладені у створення інклюзивного робочого середовища.” — коментар СЕО компанії InProject HUB у відгуку про стереотипи в IT.

Упередження створюють хибне уявлення про професію. Щоб створити найбільш реалістичне уявлення про сферу IT, Костянтин Войтович розвіює 5 поширених міфів про програмістів:

  1. Програмування — нудне й нецікаве заняття. Аж ніяк, бо вирішення технологічних завдань теж вимагає творчого підходу. Програмісти щодня шукають найбільш вдалі та ефективні прийоми, застосовуючи креативне мислення.
  2. Програмісти — люди, які знають усе про комп’ютери. Можливо ці спеціалісти і проводять багато часу за ПК, отже розуміються на деяких аспектах. Проте програмісти є вузькоспеціалізованими фахівцями, а для вирішення технічних питань існують інші професії.
  3. Робота програмістів полягає лише в написанні коду. Насправді фахівці займаються ще просуванням ПЗ та контролюють цикл розробки. Окрім того, вони проводять дослідження, обмінюються ідеями з колегами та беруть участь у конференціях.
  4. Програмісти є антисоціальними. Насправді фахівці постійно вдосконалюють комунікативні навички та своє вміння керувати проектами. Командна робота в сфері IT дуже важлива.
  5. Програмування — чоловіче заняття. Жінки також є прогресивними в цій сфері, багато відомих розробників сьогодення — це саме жінки. Біля джерел програмування теж стояла жінка — Ада Лавлейс.

У ІнПроджект Хаб не підтримують стереотипи. Зокрема і про те, що професія програміста має надвисокий поріг входження. Компанія заохочує вивчати нові технології і не боятися розпочати кар'єру в IT.

Статті

Донбас
23.06.2024
18:44

Жителям "ДНР" обіцяють будинки з басейном і люксові курорти на морі. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня інформаційні стрічки окупаційних ЗМІ Донбасу були щедро наповнені повідомленнями і заявами про небувалий приплив в економіку "республік" багатомільярдних інвестицій. Однак, якщо уважно вчитатися в бравурні звіти, то стає зрозуміло, що...
Країна
21.06.2024
13:55

Економічне бронювання: що пропонують нові законопроєкти

"І тепер уявіть реакцію військового керівництва на економічне бронювання. Вони категорично проти, про це знають усі депутати, тому не розумію, на що розраховували автори законопроєкту"
Країна
19.06.2024
11:41

Підвищення податків: забуті обіцянки

Йдеться про податки, які сплачують зі своєї кишені звичайні громадяни. Ніхто не пропонує підвищити податок на прибуток підприємств, дивіденди акціонерів (податок на інвестиційний дохід), рентні платежі за надрокористування, екологічний податок. Це...
Всі статті