InProject HUB: відгуки про міфи в ІТ — 5 стереотипів про програмістів

За дослідженнями західних експертів, у своїй поведінці люди на 80% керуються усталеними уявленнями і стереотипами. Це впливає на професійні рішення, заважаючи розкрити власний кар'єрний потенціал. Сфера IT — не виняток. До прикладу, програмістів часто уявляють інтровертами, і це далеко не єдиний міф, на який вказує Костянтин Войтович, СЕО компанії InProject HUB.

“Дехто уявляє розробників як антисоціальних та хворобливих людей, які не виходять за межі своєї кімнати, займаються нудною роботою, зривають дедлайни та цілими днями переписують код, бо щось завжди не працює. Існують сотні мемів, які лише закріплюють ці стереотипи. Все це негативно впливає на галузь, знецінюючи зусилля, вкладені у створення інклюзивного робочого середовища.” — коментар СЕО компанії InProject HUB у відгуку про стереотипи в IT.

Упередження створюють хибне уявлення про професію. Щоб створити найбільш реалістичне уявлення про сферу IT, Костянтин Войтович розвіює 5 поширених міфів про програмістів:

  1. Програмування — нудне й нецікаве заняття. Аж ніяк, бо вирішення технологічних завдань теж вимагає творчого підходу. Програмісти щодня шукають найбільш вдалі та ефективні прийоми, застосовуючи креативне мислення.
  2. Програмісти — люди, які знають усе про комп’ютери. Можливо ці спеціалісти і проводять багато часу за ПК, отже розуміються на деяких аспектах. Проте програмісти є вузькоспеціалізованими фахівцями, а для вирішення технічних питань існують інші професії.
  3. Робота програмістів полягає лише в написанні коду. Насправді фахівці займаються ще просуванням ПЗ та контролюють цикл розробки. Окрім того, вони проводять дослідження, обмінюються ідеями з колегами та беруть участь у конференціях.
  4. Програмісти є антисоціальними. Насправді фахівці постійно вдосконалюють комунікативні навички та своє вміння керувати проектами. Командна робота в сфері IT дуже важлива.
  5. Програмування — чоловіче заняття. Жінки також є прогресивними в цій сфері, багато відомих розробників сьогодення — це саме жінки. Біля джерел програмування теж стояла жінка — Ада Лавлейс.

У ІнПроджект Хаб не підтримують стереотипи. Зокрема і про те, що професія програміста має надвисокий поріг входження. Компанія заохочує вивчати нові технології і не боятися розпочати кар'єру в IT.

Статті

Донбас
13.07.2025
17:27

Пропагандисти красиво брешуть, що вбитий росіянами регіон повертається до життя. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу активно імітували процес відродження життя на руїнах "звільнених" російськими окупантами територіях, видавали бажане за дійсне і цитували місцевих жителів, які дякували Росії за те, що "жити стало цікавіше,...
Світ
09.07.2025
14:00

«Уявіть, якщо таліби теж захочуть на СВО». Російські ЗМІ про Україну

Можливо, Трамп думав, що зараз він махне чарівною паличкою і все - війська встануть, почнуться мирні переговори. Але реальність така, що якщо так станеться, то відразу ж почнеться накачування України новим озброєнням для продовження війни.
Луганськ
08.07.2025
15:00

«На їхньому фоні ми – вимираючий вид». Луганський щоденник

Багато неруських. Ми не звикли до такого. Торгують до упору, до темноти. Наші ні, не так, наші себе бережуть. А ці спритні, двожильні. У них не болить. Вони можуть по 12 годин на ногах бути, посміхатися. Їм родину годувати, квартиру сплачувати,...
Всі статті