Боротьба за права людини: роль юристів

Права людини - це фундаментальні права та свободи, які належать кожній людині від народження. Вони є невід'ємними та незаперечними, незалежно від раси, статі, релігії, національності, соціального статусу чи інших ознак. Права людини визначені міжнародним законодавством, зокрема Загальною декларацією прав людини. Абсолютна більшість  розвинутих країн світу забезпечують ці права шляхом адаптації законодавства, призначення відповідальних осіб тощо. Чи не ключову роль у цьому процесі відіграють юристи https://legalaid.ua/ua/.

Незважаючи на абсолютність та незаперечність прав людини, доволі часто виникають ситуації коли вони порушуються.  Доволі часто ми чуємо про незаконні затримання, переслідування журналістів та активістів, дискримінацію тощо. З цього моменту виникає необхідність у захисті прав людини - діяльності спрямованої на забезпечення їх дотримання та реалізації. Юристи надають правову допомогу тим, чиї права були обмежені чи порушені. Юридичні послуги включають консультації, представництво у різних державних органах та судовий захист інтересів.

Важливо зазначити, що існує спеціалізована міжнародна установа - Європейський суд з прав людини (далі - ЄСПЛ). До компетенції ЄСПЛ входить вирішення питань про порушення прав людини а також призначення справедливої компенсації. Потрібно розуміти, що такого роду процес є надзвичайно складним, вимагає багато часу, непохитну аргументацію та неабияку витримку. Юристи допомагають провести його правильно, враховують всі можливі нюанси та пересвідчуються, щоб скривджені отримали  виправдану винагороду за свої страждання. 

Важливим елементом роботи юриста із правами людини є запобігання їх порушенню. Часто в сучасному світі конфлікти виникають на різних рівнях, включаючи сімейні, комерційні, адміністративні тощо. У таких ситуаціях юрист може виступити в ролі посередника, консультанта або медіатора, сприяючи мирному вирішенню конфліктів та не залишаючи місця жорстокому ставленню та порушенню базових людських прав.

Роль юриста у сучасному суспільстві є неоціненною у забезпеченні прав та свобод людини. Юристи не лише виступають як захисники і представники клієнтів в судах, але і відіграють важливу роль у запобіганні правопорушень, надаючи консультації та рекомендації, а також сприяють вирішенню конфліктів на правовому рівні.

Статті

Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Всі статті