Україна-Польща: що не так?

Риторика Анджея Дуди змінилася останніми днями. Особливо показовий його виступ в ООН. І це не випадково: він як президент Польщі покликаний захищати інтереси власної країни. Економічним інтересам Польщі, на його погляд, загрожує аграрний експорт України.

Безумовно, час від часу суперечності можуть виникати між сусідніми країнами. Достатньо згадати відповідну риторику у відносинах між тією ж Польщею та ФРН. Втім в нашому випадку це дуже прикро на тлі російської агресії. Добре, що про історичні суперечки зараз згадок майже немає.

Варто мати на увазі, що в Польщі незабаром відбудуться парламентські вибори, а фермери є потужною електоральною базою правлячої політичної сили. Нещодавно в Польщі мали місце і «міграційний» скандал, і звинувачення уряду Туска у «зраді» – тому жорстку позицію стосовно України можна розглядати в цьому контексті. Проте, в усякому разі, таке загострення не на користь обом країнам та ЄС, але з оптимізмом сприймається в рф.

Сподіваюся, що все це не торкнеться нашої співпраці у безпековій сфері. Але для цього варто зупинити ворожу риторику, і зокрема нашій владі взяти мовчазну паузу. Бо від цього протистояння виграє виключно агресор.

Статті

Донбас
21.04.2024
19:30

"Будуть руйнуватися українські міста, територія України все більше ставатиме диким полем". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу, у повній відповідності до кремлівських методичок, "переживали" за подальшу долю України, раділи відсутності у ЗСУ західної допомоги, а коли палата представників Конгресу США все ж таки проголосувала за...
Луганськ
20.04.2024
19:37

«Ця війна не схожа на жодну іншу»: Україна продовжує напрацьовувати досвід психологічної підтримки поранених і тих, хто повернувся з полону

«Правду кажучи, мені не хочеться знов про все це згадувати… Так, я визнаю, що потребую допомоги психолога. Але зараз мені її не надають»
Країна
20.04.2024
10:00

Хмари на горизонті, або Чому у бізнесу "псується настрій"?

Валовий внутрішній продукт (ВВП) за січень-лютий зріс на 3,6%, за даними Мінекономіки. Не варто забувати, що у січні 2023 р. зафіксовано падіння на 32%, у лютому – на 26%. Тобто, були дуже погані показники. Зараз - зростання.
Всі статті