Прихід до влади проросійських сил у Словаччині: як це вплине на Україну

Те, що у Словаччині прийшли до влади проросійські налаштовані сили, однозначно не говорить про те, що ми втратимо підтримку Євросоюзу. Звичайно, це може бути скорочення якоїсь допомоги від Словаччини, але зараз ще дуже зарано робити такі висновки. Треба мати на увазі, що та партія, яка прийшла до влади, не може сформувати самостійний парламент. Так чи інакше, їй доведеться знаходити компроміси. Негативна риторика на адресу України поки що була орієнтована на внутрішній ринок.

Я би не говорила про радикальні зміни у взаєминах із Україною. Тим паче, в рамках Європи це просто неможливо. Навіть якщо ми не будемо отримувати від Словаччини якусь допомогу, хоча вони не категорично проти цього, я не думаю, що це радикальним чином матиме вплив на європейську допомогу Україні.

Якщо розглянути цю ситуацію глобально, то психологічно цілком могло бути так, що в деяких країнах тема війни в Україні почала відходити на другий план. Інтенсивність присутності українського питання у провідних європейських медіа ми можемо підтримувати зусиллями нашої дипломатії та публічної журналістики. Маю на увазі, вихід на європейську аудиторію. Цей епізод із приходом до влади нелояльних до України сил стосується не лише Словаччини, раніше це сталося і в Угорщині. У глобальному сенсі я не думаю, що тут буде якийсь злам думок та перехід на бік російської федерації.

Ще один момент: війна на Близькому Сході витісняє війну в Україні. Навіть масовані удари по Авдіївці в інформаційному полі не були такими актуальними, як події навколо Ізраїлю. Але все ж, глобально, я не думаю, що світові країни прийдуть до позиції «Ми втомилися від війни в Україні» і далі не буде ніякої координації зусиль навколо відновлення кордонів України. Треба розуміти, що це швидко не закінчиться, війна, на жаль, надовго. За кожним метром відвойованої землі, за кожною навіть маленькою перемогою лежить чиєсь життя. Звісно, це те, чого нам не вистачає – людського ресурсу. І ми матимемо дефіцит в цьому питанні.

Записав: Данило Вереітін

Статті

Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Всі статті