Президентські вибори-2024: чи обиратимуть українці нового гаранта Конституції

Закон однозначно стверджує, що під час дії воєнного стану вибори провести неможливо. Тут відсутні додаткові можливості для трактувань.

З іншого боку, восени 2023 мали б відбутись вибори до парламенту, а весною 2024-го - вибори президента. Так чи інакше, але тема виборів природньо кружляє вулицями урядового кварталу. Я вважаю, що на питання виборів сьогодні слід дивитись крізь дві призми: призму національної безпеки та призму демократії. Чи посилять вибори сьогодні національну безпеку та демократію, чи ні? Моя відповідь - ні. Адже, проведення виборчої кампанії під час активних бойових дій зумовить сплеск популізму та спробу розколоти суспільство на опонуючі політичні табори. Це навряд посилить єдність, яка нам сьогодні так необхідна. Я вже не говорю навіть про небезпеку обстрілів масових скупчень людей у місцях голосування.

Щодо демократії - тут варто памʼятати, що чинну владу обрали люди шляхом вільних виборів у мирний час. Та навіть під час воєнного стану у нас працюють демократичні інститути. У нас вільні медіа, які мають можливість вільно доносити інформацію до людей, у нас працює інструмент звернень громадян, у тому числі, через інститут петицій і багато інших інститутів, які дозволяють стверджувати, що в Україні зберігається демократія попри воєнний стан та не задіяні можливості обмежити певні права людей.

Записав: Данило Вереітін

Статті

Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Всі статті