Навіщо путін зустрічався з Кім Чен Ином?

Путіну зустріч із Кім Чен Ином необхідна була відразу з кількох причин. По-перше, останній рік міжнародна активність Росії на рівні глави держави виглядає вкрай блякло, навіть для власного електорату. Путіну, перед яким стоїть завдання, переконати росіян у тому, що Росія – це не країна-ізгой, а її лідер – це не нерукостислий карлик з величезним его, а справді один із ключових політиків світу, необхідні якісь підтвердження цього. Зустрічі з главами африканських держав мають не дуже ефектний вигляд, власне, як і зустрічі з Лукашенком. А нічого іншого російська дипломатія зараз запропонувати не може. Особливо в контексті страху Путіна бути заарештованим і, відповідно, необхідності не просто домовиться про зустріч, а домовитися про неї на території РФ. Ин ідеально підходить як гість. Одіозний, медійний, теж диктатор держави з ядерною бомбою.

Другий, але не менш важливий аспект зустрічі - Росія, хоч і значно наростила власне виробництво зброї, проте цього недостатньо, щоби закрити потреби, викликані війною. Тому ключова тема переговорів – це постачання зброї до РФ.

Загалом зустріч Путіна та Ина варто розглядати як дорожчий варіант зустрічей з Лукашенком. Вплив на стан справ на світовій політичній карті вони мають приблизно однаковий. Єдиний значущий мінус - швидше за все, Пхеньян та Москва таки домовляться про постачання зброї, і вона буде використана проти України. Але це не ті речі, які могли б якось радикально зламати ситуацію на фронті.

Статті

Донбас
24.09.2023
18:50

Батіг уже сьогодні, пряник - у світлому майбутньому. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Відповідно до російського законодавства в "ДНР" запроваджено обмеження на перебування в громадських місцях вночі, військову цензуру, особливий режим сполучення із сусідніми регіонами, а також заборонено мітинги, збори, демонстрації, ходи,...
Донецьк
22.09.2023
13:00

Діагноз – ескапізм. Донецький щоденник

..."Правителі" "народної" з останніх сил надувають щоки та видають бажане за дійсне. То метро вони збираються будувати, то аеропорт, то випуск трамваїв налагодити. На цьому фоні чергові заяви про відновлення та запуск горлівського заводу "Стирол" не...
Луганськ
21.09.2023
11:37

«Викреслити ці 9 років життя МІЖ...». Луганський щоденник

Так поводиться вітчим, який прагне задарувати подарунками дітей своєї нової дружини, дітей від її першого шлюбу, щоб привернути їх до себе. І ми також спідлоба дивимося на все і не віримо.
Всі статті