Китай обрав війну

КНР тепер уже й офіційно стала на бік РФ. 12 пунктів «про мир» є нічим іншим, як пропозиція Києву передати Росії біля 20% власної території й посадити Україну за «стіл переговорів», аж доки останній українець там не денацифікується, а в його хату не приїде жити бурят чи дагестанець. Крім того, Пекін уже оголосив про надання агресорці матеріальної і, зокрема, військово-технічної допомоги. Те, що (поки що) йдеться про зброю нелетальну, означає, що армія агресорки матиме все, крім, можливо, цілих танків (частини танків не є зброєю), винищувачів і авіаносців. Хоча поняття «летальна зброя» настільки умовне, що все може бути. Тим більше, якщо мова йде про китайських комуністів, які вчилися в російських комуністів.

Те, що китайці підтримають російських шовіністів і оберуть шлях світової війни, легко прогнозувалося з того, що Пекін – постійний член Ради Безпеки ООН! – не дуже переживав, коли Росія окупувала Крим, зовсім не переймався війною 2014 року на Донбасі, не помічав 8 років агресії РФ й з цікавістю чекав поразки «прозахідної» України після 24.02.22. Занепокоїлася Китайська комуністична партія (КПК) лише тоді, коли постала загроза поразки РФ у війні з Україною, загроза перемоги західної зброї, організації й менталітету над зброєю, якою оснащені російська й китайська армії, над авторитарним режимом і імперіалістичною експансією непогамовних шовіністів і комуністів (тут: одне й те саме).

У ближчій і середній історичній перспективі КНР зацікавлений у перемогах і зміцненні РФ, оскільки розраховує, що Росія сковуватиме НАТО на Європейському потенційному ТВД, поки китайці денацифікуватимуть тайванців, малайців, індонезійців…

Перемога України (Заходу) над Росією (Азією) означала б для КНР неможливість планованої агресії проти Тайваню, під сумнів ставляться плани на блокування головного світового судноплавства у Тайванській протоці й Східно-китайському морі й проголошення колись у майбутньому суверенітету на низці територій Малайзії, Філіппін, Індонезії й Австралії, які зараз посилено заселяються китайцями («де китайці, там і Китай», «кордони Китаю ніде не закінчуються» тощо). І все це має рухнути через якусь «бунтівну російську провінцію»? Із цим китайські імперіалісти, що дочавлюють Гонконг і уйгурів, ніколи не погодяться, а, отже, нас таки чекає Третя світова війна.

«Світова війна» термін не юридичний, а умовний. За взаємною згодою істориків і публіцистів, або й без неї. Оголошувати війну, як це передбачено міжнародним правом і традиціями воєн, як бачимо, ніхто поки що не збирається. Хоча у війні на боці України так чи інак беруть участь понад 50 країн світу, а з боку Росії – невідомо, проте мова може йти принаймні поки що про кілька.

Україна з допомогою Заходу могла б перемолоти на власній території зброю РФ, Ірану й Північної Кореї, проте військовий арсенал і ВПК, в цілому, КНР може й не переварити. За нелетальною неодмінно прийде летальна, а за зброєю – китайці. Хто ж погодиться на програш? Програти в Україні – це втратити не лише «обличчя», а й відмовитися від «китайських національних інтересів». Нічого нового. Рівно сто років тому Китай уже надавав Росії допомогу у війні з Україною, - тоді китайці допомагали придушувати наші селянські повстання.

Досі Третьої світової можна було б запобігти щонайменше двічі: 1) Аби весною 2014 Україна виконала внутрішнє законодавство в області оборони, а члени ООН (НАТО) допомогли їй, відповідно до норм і принципів міжнародного права. 2) Аби після 24.02.22 НАТО миттєво ввело в Україну миротворчий контингент (КНР, якби побачила таку рішучість НАТО, ніколи б не стала допомагати очевидному лузеру).

Тепер маємо останній шанс. Зараз, якби НАТО негайно ввело в Україну миротворчі війська, це ще зупинило б Пекін, оскільки поразка РФ була швидкою й неминучою, а китайські комуністи ще не влізли в цю війну безповоротно. Проте, зрозуміло, зараз цього не станеться. Але якщо цього не станеться ніколи, то РФ й КНР мають поважні шанси на результат, який зможуть оголосити перемогою і готуватися до наступних агресій. Що в Україні, що в Південно-Східній Азії й Океанії.

Отже, від того, як швидко буде припинено агресію в Україні (і чи її буде припинено, взагалі) й поновлено міжнародне право, залежить доля й майбутнє світу. І це – без перебільшення.

Статті

Донецьк
22.09.2023
13:00

Діагноз – ескапізм. Донецький щоденник

..."Правителі" "народної" з останніх сил надувають щоки та видають бажане за дійсне. То метро вони збираються будувати, то аеропорт, то випуск трамваїв налагодити. На цьому фоні чергові заяви про відновлення та запуск горлівського заводу "Стирол" не...
Луганськ
21.09.2023
11:37

«Викреслити ці 9 років життя МІЖ...». Луганський щоденник

Так поводиться вітчим, який прагне задарувати подарунками дітей своєї нової дружини, дітей від її першого шлюбу, щоб привернути їх до себе. І ми також спідлоба дивимося на все і не віримо.
Світ
20.09.2023
12:00

“Росія виробляє тепер більше боєприпасів, ніж Сполучені Штати і Європа.” Огляд Західних медіа

“Лідери національної безпеки Тайваню попереджають, що зменшення допомоги США Україні збільшить занепокоєність Тайваню мірою американської рішучості. Все менша частка населення острова вірить, що США відправлять війська у випадку війни"
Всі статті