ЗСУ щотижня виявляють до 12 тис. цілей, застосовуючи ШІ - Міноборони

Сили оборони щотижня автоматично виявляють 12 тисяч одиниць ворожої техніки завдяки платформі штучного інтелекту Avengers, розробленої Центром інновацій Міністерства оборони України. Про це повідомляє пресслужба міністерства.

"Такий результат досягається шляхом автоматичного аналізу відео з дронів і стаціонарних камер. Завдяки АІ-платформі оператори можуть ухвалювати рішення швидше й ефективніше, а ризик помилок через втому зменшується", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що така інтеграція вже успішно працює у стримінговому модулі VEZHA бойової системи DELTA.

"Платформа Avengers, розроблена Центром інновацій Міноборони, є унікальною в світі за обсягом відеоданих із ворожою технікою. Ми продовжуємо розвивати Avengers та інші ШІ-рішення, щоб забезпечити нашим військовим перевагу. Надалі плануємо розширити хмарні можливості платформи, а також інтегрувати ШІ рішення на безпілотники", - зазначила заступниця міністра оборони України з цифровізації Катерина Черногоренко.

У міністерстві зазначили, що Центр інновацій продовжує навчати АІ-модель платформи Avengers на нових даних.

"Це дає змогу вдосконалювати якість розпізнавання різноманітної ворожої техніки, навіть у складних умовах, як-от танків, схованих у лісових масивах, або БМП, що рухаються ґрунтовими дорогами", - наголошується в повідомленні.

Нагадаємо, в Україні створили "об'єднання дронів", оснащених штучним інтелектом. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
24.10.2025
14:00

«Ми живемо як під ковпаком «великого брата». Луганський щоденник

Всі наші дані є взаємоперевіряємими, а поняття «безробітний» вже не існує. Ми здаємо тони довідок на роботу. Про несудимість, про своє психічне здоров'я та сертифікат з наркології... Ми активуємо Держпослуги та прив'язуємо до них електронний...
Країна
23.10.2025
10:35

Заява про неодержання пенсії від РФ: кому це потрібно, як подати і де виникають проблеми

Україна поступово змінює правила виплат пенсій людям, які проживають на тимчасово окупованих територіях. Окремим елементом цієї реформи стала вимога для частини пенсіонерів подати заяву про неодержання пенсії від органів пенсійного забезпечення РФ.
Світ
22.10.2025
11:19

«Вимальовується абсолютно огидна картина». Російські ЗМІ про Україну

М'який і люб'язний переговірник Віткофф домагається від Росії поступок, а Трамп, бачачи бажання Москви укласти нехай навіть «похабний мир», раз по раз піднімає планку, вимагаючи поступитися більше.
Всі статті