"Бойовий ШІ": в Україні створюють "об'єднання дронів", оснащених штучним інтелектом

В Україні працюють над роєм із приблизно до семи дронів, оснащених штучним інтелектом, здатних працювати автономно і взаємодіяти один з одним для почергового нанесення ударів і стеження за ворогом. Про це з посиланням на одного з розробників Сергія Крупієнка пише військовий експерт Агіл Рустамзаде у своєму Телеграм-каналі.

"Це еквівалентно запуску парового двигуна на заводі багато років тому. Наша основна місія - змусити роботів вести бої, а не людей. Вони можуть спілкуватися один з одним, вирішуючи, хто атакує, хто збирає інформацію, - і вони зроблять це швидше, ніж будь-яка людина", - цитується Крупієнко.

Розробник переконаний, що об'єднання дронів і ШІ сформує майбутнє війни так само, як це вже зробили раніше танки, радіостанції та літаки. За його словами, Україна стає "полігоном для нової зброї", яку не просто випробовують, а випробовують у боях проти потужного ворога.

Це стає реальним, зокрема й завдяки іноземним інвестиціям. Крупієнко отримав фінансування від американського фонду, підтримуваного Еріком Шмідтом, колишнім керівником Google. Також було укладено партнерські відносини з британським виробником дронів.

Конструкторське бюро Крупієнка не єдине, яке працює над роєм дронів, керованих ШІ. Відомо про ще кілька лабораторій в Україні, які працюють над цією проблематикою. І якщо самі дрони - це зброя вчорашнього дня, то бойовий ШІ може виявитися справжнім потенційним проривом.

Статті

Донецьк
19.07.2024
10:20

Донеччан не пускають додому. Донецький щоденник

...З жовтня минулого року потрапити додому людям із донецькою пропискою та українським паспортом – це як виграти у лотерею. Пощастить – не пощастить.
Країна
18.07.2024
10:37

Розлучення, не виходячи з дому. Як розірвати шлюб на відстані

Судова реформа спростила цю процедуру для громадян. Зараз можна розлучитись або отримати інші судові послуги, не виходячи з дому, через сервіс «Електронний суд».
Світ
17.07.2024
10:29

«Вони намагатимуться знову водити нас за ніс». Російські ЗМІ про Україну

Він, по-перше, намагається зупинити стрімке падіння Європи в прірву і, по-друге, послідовно відстоює національні інтереси своєї країни, домагаючись територіальної автономії для угорців Закарпатської України
Всі статті