ЗСУ розраховують застосувати винищувачі F-16 на полі бою вже цієї зими

Збройні сили України розраховують задіяти винищувачі F-16 на полі бою вже цієї зими. Про це виданню The Wall Street Journal розповіли джерела серед військових у Києві, - повідомляє Телеграм-канал The Moscow Times.

За словами джерел, оскільки США почнуть навчати українських пілотів цього або наступного місяця, то кілька льотчиків будуть готові до відправки на фронт у лютому 2024 року. США можуть підготувати досвідчених пілотів F-16 всього за п'ять місяців, впевнені співрозмовники WSJ. Вони також уточнили, що перша група льотчиків, відправлена на навчання, налічує наразі не менше 10 пілотів.

Зазначається, що використання F-16 на полі бою може наблизити українські сили до того виду бойових дій, який є основою військової стратегії США, - єдиних дій сил піхоти, бронетехніки, артилерії та авіації. Це може допомогти швидше прорвати російські оборонні лінії на півдні та повернути окуповану територію.

Водночас офіційні особи США більш консервативні у своїх оцінках термінів підготовки пілотів до бою. За їхніми словами, для підтримання передових літаків у бою необхідні великі сили технічного обслуговування і матеріально-технічного забезпечення, а також витрати на навчання. Американські чиновники вважають, що українці не будуть готові до бойових польотів на F-16 щонайменше до середини 2024 року, - наголошується в повідомленні.

Статті

Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Світ
20.02.2024
08:36

«Україна переходить до нової фази бойових дій. Вони становлять для нас реальну загрозу». Російські ЗМІ про Україну

"Твердження про те, що всі військові конфлікти завершуються миром, далеко не завжди відповідає дійсності. Війни можуть також завершитися "гіршим миром", який лише перенесе зіткнення держав у майбутнє"
Донбас
18.02.2024
18:06

"Два роки перебіжками ходили, малюки два роки дитинства втратили". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Без сумніву, ТОП темою ЗМІ окупованого Донбасу минулого тижня було взяття російськими військами того, що залишилося від багатостраждальної Авдіївки, колись процвітаючого міста-супутника Донецька. Очевидно, що окупанти мають право сурмити перемогу,...
Всі статті