ЗСУ розраховують застосувати винищувачі F-16 на полі бою вже цієї зими

Збройні сили України розраховують задіяти винищувачі F-16 на полі бою вже цієї зими. Про це виданню The Wall Street Journal розповіли джерела серед військових у Києві, - повідомляє Телеграм-канал The Moscow Times.

За словами джерел, оскільки США почнуть навчати українських пілотів цього або наступного місяця, то кілька льотчиків будуть готові до відправки на фронт у лютому 2024 року. США можуть підготувати досвідчених пілотів F-16 всього за п'ять місяців, впевнені співрозмовники WSJ. Вони також уточнили, що перша група льотчиків, відправлена на навчання, налічує наразі не менше 10 пілотів.

Зазначається, що використання F-16 на полі бою може наблизити українські сили до того виду бойових дій, який є основою військової стратегії США, - єдиних дій сил піхоти, бронетехніки, артилерії та авіації. Це може допомогти швидше прорвати російські оборонні лінії на півдні та повернути окуповану територію.

Водночас офіційні особи США більш консервативні у своїх оцінках термінів підготовки пілотів до бою. За їхніми словами, для підтримання передових літаків у бою необхідні великі сили технічного обслуговування і матеріально-технічного забезпечення, а також витрати на навчання. Американські чиновники вважають, що українці не будуть готові до бойових польотів на F-16 щонайменше до середини 2024 року, - наголошується в повідомленні.

Статті

Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Країна
24.11.2023
18:04

Український «плебісцит смертю» 1932–1933 років. Для чого?

Хлібна криза 1927–1928 pp. і брак валюти, що надходила від продажу хліба за кордон, могли зірвати плани радянського уряду щодо економічного розвитку СРСР. Потрібний був механізм безперервного постачання хліба державі.
Всі статті