ЗСУ отримають перші шість винищувачів F-16 у липні - The New York Times

Наразі 12 українських пілотів готові піднятися в небо на F-16 після 10 місяців навчання в Данії, Великій Британії та США. Однак до моменту їхнього повернення на лінію фронту, в Україну буде доставлено лише шість таких винищувачів із приблизно 45 обіцяних європейськими союзниками, - повідомляє Телеграм-канал "DW Главное" з посиланням на The New York Times.

Виною тому - довготривалий процес навчання українського льотного складу. Навчання українських пілотів почалося в серпні 2023 року на авіабазі Скрідструп на півдні Данії, але брак мовних навичок і знання західних льотних технологій сповільнили перебіг процесу. Крім цього, на відправлення Києву винищувачів довго не погоджувався Вашингтон. В адміністрації Байдена наголошували, що F-16 навряд чи зможуть змінити стан справ на фронті, оскільки навчання їхньому обслуговуванню може тривати роки", - ідеться в повідомленні.

У повідомленні нагадується, що Данія, Нідерланди, Норвегія та Бельгія зобов'язалися відправити в Україну близько 45 винищувачів, що достатньо для трьох невеликих ескадрилій. Данія відправить перші шість F-16, ще 13 мають прибути до кінця року і 2025 року. Інші країни поки не визначилися з датами постачання.

F-16, імовірно, будуть озброєні ракетами і бомбами малої та середньої дальності, що допоможе ЗСУ заповнити нестачу боєприпасів наземного базування, вказується в повідомленні.

Як повідомлялося, РФ виробляє снарядів утричі більше, ніж США та ЄС. Але є "межа можливостей".

Статті

Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Всі статті