Генпрокуратура України повідомила, як ловили та засуджували посібників окупантів у 2022 році

Вторгнення РФ в Україну та початок повномасштабних бойових дій закономірно збільшили кількість злочинів, пов'язаних із державною зрадою та війною. Про це повідомляє Генпрокуратура України, яка підбила пiдсумки 2022 року - як ловили та засуджували колаборантів, посібників та виправдовувачів "руського миру".

Так, від початку повномасштабного вторгнення росії в Україні очікувано відбувся сплеск кількості справ за статтею про державну зраду. Так, у березні кількість облікованих проваджень за цією статтею зросла майже у 10 разів за місяць — до 359 справ. 

Пік протримався до квітня й відтоді кількість зареєстрованих справ поступово меншала. У грудні за статтею 111 ККУ було зареєстровано навіть менше проваджень, аніж на початку року — 17.

Загалом за весь рік було зареєстровано 1957 проваджень за статтею про державну зраду. До суду дійшло лише 16% цих справ.

Генпрокуратура також повідомляє, що злочини за статтями, пов'язаними з посібничеством та виправдовуванням РФ, активно реєструвати та розглядати почали з червня 2022 року.

Найбільшу кількість справ щодо виправдовування та вихваляння нападу РФ на Україну було зареєстровано на у червні — 544 провадження. Це 40% від загальної кількості облікованих справ.

Загалом за півроку зафіксовано 1354 провадження за статтею 436-2 ККУ. З них до суду дійшли 38%.

Що стосується колаборації з окупантами, то найбільша частка — а саме 36% — відкритих проваджень проти колаборантів припадає на червень. Тоді було обліковано 1390 справ. Другий сплеск відбувся на початку осені, й відтоді кількість відкритих проваджень за цією статтею зменшувалась. 

За 6 місяців минулого року, з червня про грудень, було зареєстровано 3851 провадження за статтею 111-1 ККУ про колабораційну діяльність. З них до суду дійшли лише 16% справ.

Найбільшу кількість проваджень через пособництво державі-агресору було зареєстровано у червні — 76 справ. Загалом за 6 місяців минулого року, з червня про грудень, було зареєстровано 379 проваджень за статтею 111-2, з них до суду дійшло лише 6%, - повідомили в Генпрокуратурі.

 

Статті

Донбас
03.03.2024
19:51

У "ДНР" погрожують українській державності "російським чоботом". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня в інформаційному полі окупованого Донбасу з'явилося інтерв'ю місцевого українофоба, який щосили намагався бути схожим на російського диктатора Володимира Путіна, що декламує свій монолог американському журналісту Такеру Карлсону. У...
Донецьк
02.03.2024
13:18

Як це, народжувати у прифронтовому місті. Репортаж з Покровського перинатального центру

На початку вторгнення був великий відтік персоналу, але згодом ситуація в центрі покращилась. Наразі штат працівників тут укомплектований на 50%. По два лікаря працюють в акушерському та гінекологічному відділенні. Ще п’ять гінекологів у...
Луганськ
01.03.2024
10:51

Земля в окупації. Війна та сільське господарство Луганщини

Жоден крупний луганський аграрій, який виїхав з області після повномасштабного вторгнення, не може поновити свій бізнес на вільній території України. Насамперед через те, що в інших областях України усі землі давно кимось обробляються, і вільна ніша...
Всі статті