ЗМІ оприлюднили фінальний текст угоди про корисні копалини між США та Україною: згадуються гарантії безпеки

Фінальний текст так званої "Угоди про копалини" – міжурядової домовленості, яку мають підписати цього тижня Україна і США, опублікувала "Європейська правда" 26 лютого.

Головне юридичне зобов’язання України – розпочати переговори зі США про детальнішу угоду, яка регулюватиме діяльність так званого "Інвестиційного фонду відбудови" – двосторонньої структури, яку мають створити Україна і США.

"ЄП" зазначає, що за останні дні українській переговорній команді вдалося повністю змінити тональність документа у порівнянні з численними попередніми пропозиціями США, тож документ у нинішній редакції не лише дасть Трампу можливість говорити про його вміння досягати швидких угод, а й дійсно допоможе і міжнародній стабільності.

За даними джерел, потенційно можливе внесення точкових змін (зокрема, зміна підписантів), але основні положення вже узгоджені.

Документ передбачає створення інвестфонду, яким спільно керуватимуть представники обох урядів. Уряд України вноситиме до Фонду 50% усіх надходжень, отриманих від майбутньої монетизації усіх природно-ресурсних активів, що є у державній власності країни.

Зроблені у Фонд внески принаймні раз у рік будуть реінвестуватися задля сприяння безпеці, захисту та процвітанню України. Уряд США підтримуватиме довгострокові фінансові зобов'язання для розвитку України.

"Уряд Сполучених Штатів Америки підтримує зусилля України отримати гарантії безпеки, необхідні для створення тривалого миру. Учасники намагатимуться визначити будь-які необхідні кроки для захисту взаємних інвестицій, як визначено в Угоді про Фонд", - йдеться в угоді.

Угоду від США має підписати міністр фінансів Бессент, від України – віце-прем  єр Юлія Свириденко.

Як повідомлялося раніше, Шмигаль заявив, що угода із США про надра матиме зв'язок із гарантіями безпеки.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті