Зібрано відомості про 15 мешканців Старобільщини, викраденних росіянами. Місце перебування юнака Андрія Черного невідоме - голова РВА

Станом на 20 вересня було зібрано відомості про 15 мешканців Старобільського району Луганської області, викрадених окупантами за період повномасштабнгог вторгнення. Про це повідомив начальник Старобільської РВА Володимир Череватий в інтерв'ю "ОстроВу", опублікованому 15 листопада.

"Загалом станом на 20 вересня 2023 року зібрано відомості стосовно 15 осіб, яких таким чином викрали в різних населених пунктах Старобільського району за період повномасштабного вторгнення", - сказав Череватий.

Він зазначив, що саме такими є дані ДП "Український національний центр розбудови миру", який отримав інформацію про викрадених громадян від поліції, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій та фізичних осіб.

"Зазначу, що з 2022 року в результаті обміну полоненими з російської неволі вдалось повернути двох мешканців Старобільського району", - сказав також голова РВА.

Череватий також розповів про те, що йому відомо про долю конкретних земляків, яких окупанти викрали чи незаконно затримали, звинувативши у співпраці з СБУ, ЗСУ та в інших подібних "злочинах", про яких писав "Остров". Зокрема, про юнака з Верхньої Покровки Андрія Черного (на фото) та журналістки Юлії Рибалки зі Старобільська, які вже понад рік перебувають у полоні. Крім того, "ОстроВ" повідомляв про "суд" над "айдарівцем" Петром Царевським з Чмирівки

"Інформацію про такі випадки ми можемо черпати лише від родичів потерпілих та з відкритих джерел. Ми ретельно вивчаємо повідомлення, відслідковуємо зміни, а потім передаємо цю інформацію до компетентних органів, відповідно до наших повноважень. На жаль, доводиться визнати, що зараз вплинути на долю цих людей вкрай складно", - відповів Череватий на питання - що йому відомо про долю цих людей і чи може РВА якось на неї вплинути.

Очільник Старобільської РВА зазначив, що Андрій Черний був затриманий 11 жовтня 2022 року невідомими особами у військовому одязі за місцем проживання у селі Верхня Покровка і констатував, що подальше місце перебування Андрія на сьогодні невідоме.

Стосовно Петра Царевського Череватим у квітні цього року було подано повідомлення щодо перебування його в полоні на ім’я т.в.о. начальника Луганської ОВА Олексія Смирнова. Крім того, Старобільська РВА брала участь у зборі інформації для пошуку ще двох викрадених "айдарівців" - Сергія Іващенка зі Старобільська та Володимира Кузнєцова з села Піщане.

"Усі ці люди, а також згадана вами Юлія Рибалка, наразі перебувають у полоні або ж місця їхнього перебування невідомі", - зазначив Череватий.

Раніше повідомлялось, що старобільчанка Ольга Авраменко повернулась із рашистського полону.

Статті

Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Всі статті