Кореспондента The Wall Street Journal затримано в РФ за підозрою у шпигунстві

Кореспондент The Wall Street Journal Еван Гершкович затриманий в Єкатеринбурзі РФ за підозрою у шпигунстві. Про це повідомляють російські ЗМІ 30 березня.

Як повідомляється, за версією ФСБ, журналіст "за завданням США займався збором відомостей про одне з підприємств російського ВПК, які становлять держтаємницю".

Як розповіло "Медузі" джерело серед західних журналістів, які працюють у Москві, окрім відвідування Єкатеринбурга, Еван Гершкович їздив до Нижнього Тагілу, де знаходиться оборонне підприємство "Уралвагонзавод".

При цьому, як зазначають російські ЗМІ, Гершкович не виходив на зв'язок із вечора 29 березня. Він перебував у Єкатеринбурзі кілька тижнів і написав матеріал про ставлення росіян до ПВК "Вагнер". У поїздці його супроводжував місцевий активіст Ярослав Ширшиков.

За непідтвердженою інформацією, американця затримали біля місцевого ресторану. На його голову натягли светр і перехожим не було видно обличчя.

Варто зауважити, що Еван Гершкович близько шести років живе у Москві. Він висвітлює події у росії та Україні для американської газети The Wall Street Journal. Також він працював у Agence France-Presse, The Moscow Times та The New York Times.

Нагадаємо, окупанти у "ЛНР" засудили українського журналіста і правозахисника Максима Буткевича до 13 років колонії. 

Статті

Світ
02.06.2023
14:09

"Не маючи широкої мережі агентів у тилу ворога, українська розвідка звернулася до несподіваних форм вербування". Західні медіа про Україну

“ФСБ зробить будь-що, щоб не дати цим дітям повернутися. Наразі вони можуть бути свідками на процесі проти Путіна у Міжнародному кримінальному суді, – сказав Кулеба The Times. – Вони допитували цю групу із 13 матерів 14 годин. Це було настільки...
Країна
01.06.2023
16:02

Атомне заміщення: Росія йде за своїм кораблем

Усі енергоблоки українських атомних електростанцій (АЕС) з 2024 р. запрацюють на американському ядерному паливі (ЯП). Для української атомної енергетики це не лише перехід на вищі технології, а й широкі можливості нового розвитку. Втім, одне дуже...
Країна
31.05.2023
14:57

Російський паспорт в окупації: вимушений крок, щоб вижити

Можна скільки завгодно говорити про те, що без російського паспорта ми не могли звернутися за меддопомогою чи влаштуватися на роботу, але я хочу акцентувати на іншому : у якийсь момент його наявність стала умовою, щоб тут залишатися. У мене питання...
Всі статті