Зеленський заявив, що Україна ніколи не говорила про Китай, як про ворога

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Китай має економічний і політичний вплив на РФ і міг би допомогти Україні. Про це Зеленський сказав на пресконференції за результатами глобального Саміту миру, відповідаючи на запитання журналіста з Китаю, повідомляє "Інтерфакс-Україна"

"Ми поважаємо Китай і завжди поважали територіальну цілісність і суверенітет вашої держави. Все, що ми хотіли, щоб Китай поважав територіальну цілісність України і наш суверенітет. Ми поважаємо ваш народ, ваші цінності і ваш вибір. І хотілося б, щоб Китай робив те саме", - сказав Зеленський.

Президент України наголосив, що Китай має економічний і політичний вплив на РФ.

"Вважаю, що Китай міг би нам допомогти. Тому хотів би, щоб ті чи інші пропозиції, які є у китайської сторони, щоб вони були в нашому діалозі. Я не можу приймати пропозиції просто через медіа - це не правильно", - додав він.

Зеленський наголосив, що "Україна ніколи не говорила, що Китай наш ворог. І я прошу вас не використовувати такі речі".

Президент заявив, що він би хотів, щоб Китай був другом для України.

Зеленський додав, що путін зробив усе, щоб представники Китаю працювали з іншими дипломатичними установами, щоб ті скасували свою присутність і підтримку України, і приєдналися до китайсько-бразильських пропозицій. 

Нагадаємо, напередодні Китай закликав Україну та росію розпочати мирні переговори. 

Статті

Донбас
21.07.2024
15:16

Фантазії на тему відновлення розореного регіону. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головним ньюсмейкером виступав ватажок «ДНР» Денис Пушилін. В інтерв'ю донецькій редакції одного з російських телевізійних каналів він у найкращих традиціях фінансових пірамід щедро обіцяв жителям «республіки» нові, сучасні міста,...
Країна
20.07.2024
10:00

Приватизація-2024: у пошуках "меншого зла"

Важливо наголосити на тенденції: стрімке падіння капіталізації українських держактивів. Наприклад – Одеський припортовий завод (ОПЗ), колись великий виробник мінеральних добрив.
Донецьк
19.07.2024
10:20

Донеччан не пускають додому. Донецький щоденник

...З жовтня минулого року потрапити додому людям із донецькою пропискою та українським паспортом – це як виграти у лотерею. Пощастить – не пощастить.
Всі статті