Зеленський: сайти міністерств, ОП та НБУ витримали найпотужніші кібератаки росії на початку війни

Українські сайти та бази даних на початку вторгнення росії зазнали найпотужніших кібератак з боку РФ та Білорусі. Про це 6 вересня під час спілкування із представниками великого американського бізнесу заявив Володимир Зеленський, передає офіційний сайт президента.

За словами глави держави, захистити український кіберпростір вдалося завдяки професіоналізму українських IT-фахівців та допомоги від іноземних партнерів (зокрема, Amazon).

"Збереження наших даних як державних органів, так і приватних компаній було дуже важливим фундаментальним кроком", - заявив Зеленський.

Наймасовіші атаки зазнали сайти міністерств, Офісу президента, а також портал Національного банку. Додатковим захистом забезпечили й дані про постачання зброї. Причому всі ці атаки не мали успіху. Це стало можливим завдяки створенню інфраструктури кібербезпеки.

Зокрема, перед початком повномасштабної війни українська влада прийняла рішення тимчасово зберігати дані за кордоном. Першою на допомогу у цьому питанні прийшла компанія Amazon.

І, за словами Зеленського, у перші тижні війни 36 українських органів влади перенесли понад 60 критичних ресурсів та систем на системи Amazon. Йдеться зокрема про МВС, МОЗ, Всеукраїнську школу онлайн та систему ProZorro.

Президент також зазначив, що на шостий день війни росіяни вдарили ракетою по Національному центру резервування даних, де зберігалися копії держреєстрів. Але в тому числі завдяки вжитим заходам жодна критична держпослуга не була зупинена.

Нагадаємо, що станом на кінець серпня російські хакери з початку війни атакували Україну понад тисячу разів.

Статті

Донбас
28.05.2023
21:57

Маріуполь стає "чорним" містом для російської армії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

"Нас тут багато місцевих просто ненавидять. Стежать за нами, наводять ракети, чекають українську армію. Просто нестерпно тут"
Країна
26.05.2023
12:30

Дерусифікація української металургії: залишився останній крок

Є всі підстави вважати, що за тодішньою експансією державного капіталу з Росії в українську металургію стояли не просто російські громадяни з товстими гаманцями, а особисто російський диктатор. Зрозуміло, акції "Запоріжсталі" формально належать не...
Донецьк
25.05.2023
14:00

Спокуса грошима. Донецький щоденник

Настала черга бігти за російськими паспортами довірливим пенсіонерам, які отримують мінімалку. Вишикувалися вони стрункими рядами в " міграційні ", а представники служб масової дезінформації тут як тут - знімають "правдиві" сюжети про те, скільки...
Всі статті