Зеленський: сайти міністерств, ОП та НБУ витримали найпотужніші кібератаки росії на початку війни

Українські сайти та бази даних на початку вторгнення росії зазнали найпотужніших кібератак з боку РФ та Білорусі. Про це 6 вересня під час спілкування із представниками великого американського бізнесу заявив Володимир Зеленський, передає офіційний сайт президента.

За словами глави держави, захистити український кіберпростір вдалося завдяки професіоналізму українських IT-фахівців та допомоги від іноземних партнерів (зокрема, Amazon).

"Збереження наших даних як державних органів, так і приватних компаній було дуже важливим фундаментальним кроком", - заявив Зеленський.

Наймасовіші атаки зазнали сайти міністерств, Офісу президента, а також портал Національного банку. Додатковим захистом забезпечили й дані про постачання зброї. Причому всі ці атаки не мали успіху. Це стало можливим завдяки створенню інфраструктури кібербезпеки.

Зокрема, перед початком повномасштабної війни українська влада прийняла рішення тимчасово зберігати дані за кордоном. Першою на допомогу у цьому питанні прийшла компанія Amazon.

І, за словами Зеленського, у перші тижні війни 36 українських органів влади перенесли понад 60 критичних ресурсів та систем на системи Amazon. Йдеться зокрема про МВС, МОЗ, Всеукраїнську школу онлайн та систему ProZorro.

Президент також зазначив, що на шостий день війни росіяни вдарили ракетою по Національному центру резервування даних, де зберігалися копії держреєстрів. Але в тому числі завдяки вжитим заходам жодна критична держпослуга не була зупинена.

Нагадаємо, що станом на кінець серпня російські хакери з початку війни атакували Україну понад тисячу разів.

Статті

Донецьк
19.07.2024
10:20

Донеччан не пускають додому. Донецький щоденник

...З жовтня минулого року потрапити додому людям із донецькою пропискою та українським паспортом – це як виграти у лотерею. Пощастить – не пощастить.
Країна
18.07.2024
10:37

Розлучення, не виходячи з дому. Як розірвати шлюб на відстані

Судова реформа спростила цю процедуру для громадян. Зараз можна розлучитись або отримати інші судові послуги, не виходячи з дому, через сервіс «Електронний суд».
Світ
17.07.2024
10:29

«Вони намагатимуться знову водити нас за ніс». Російські ЗМІ про Україну

Він, по-перше, намагається зупинити стрімке падіння Європи в прірву і, по-друге, послідовно відстоює національні інтереси своєї країни, домагаючись територіальної автономії для угорців Закарпатської України
Всі статті