Зеленський присвоїв звання Герой України чотирьом захисникам, трьом із них - посмертно

Президент Володимир Зеленський присвоїв звання Герой України чотирьом захисникам, трьом з них - посмертно. Про це повідомляє "Укрінформ".

Як зазначається, звання Герой України присвоєно українським воїнам за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові.

Звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» присвоєно посмертно підполковнику Олександру Орлову, молодшому сержанту Дмитру Церахту і штаб-сержанту Анатолію Смітюху.

Глава держави також присвоїв звання Герой України молодшому сержанту Валерію Кучеренку. Президент вручив йому орден "Золота Зірка" 6 грудня у День Збройних сил України у госпіталі.

Нагадаємо, у жовтні 2023 року молодший сержант Кучеренко очолював штурмову групу для захоплення ворожої позиції на Луганщині. Під щільним вогнем противника українських боєць ручними гранатами знищив ворожу вогневу точку й першим увійшов на позицію, де з автомата знешкодив п’ятьох окупантів. Проте внаслідок вибуху ворожої гранати сам зазнав важких осколкових поранень усіх кінцівок. Його евакуювали з поля бою. Через поранення Валерій втратив руки. Нині захисник готується до встановлення біонічних протезів.

Нагадаємо, на фронті загинув Герой України Андрій Орлов, який став першим нагородженим за звільнення Херсона. 

Статті

Донбас
03.03.2024
19:51

У "ДНР" погрожують українській державності "російським чоботом". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня в інформаційному полі окупованого Донбасу з'явилося інтерв'ю місцевого українофоба, який щосили намагався бути схожим на російського диктатора Володимира Путіна, що декламує свій монолог американському журналісту Такеру Карлсону. У...
Донецьк
02.03.2024
13:18

Як це, народжувати у прифронтовому місті. Репортаж з Покровського перинатального центру

На початку вторгнення був великий відтік персоналу, але згодом ситуація в центрі покращилась. Наразі штат працівників тут укомплектований на 50%. По два лікаря працюють в акушерському та гінекологічному відділенні. Ще п’ять гінекологів у...
Луганськ
01.03.2024
10:51

Земля в окупації. Війна та сільське господарство Луганщини

Жоден крупний луганський аграрій, який виїхав з області після повномасштабного вторгнення, не може поновити свій бізнес на вільній території України. Насамперед через те, що в інших областях України усі землі давно кимось обробляються, і вільна ніша...
Всі статті