Зеленський побачив ризики скорочення підтримки України та небезпеку світової війни

Президент України Володимир Зеленський бачить ризики зниження рівня підтримки на тлі війни в Ізраїлі та зміни керівництва в низці країн Європи, але вважає це ризиками не тільки для України. Про це він заявив 11 жовтня на пресконференції в Брюсселі після переговорів із прем'єр-міністром Бельгії, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Тому що якщо не допомагати Україні, не закінчиться війна, в нас не буде міці, Росія повернеться для того, щоб знищити всю Україну й піти далі. А далі будуть уже країни Євросоюзу і НАТО", - сказав він.

"Я думаю, що те, що відбувається у світі, не випадково. Сьогодні вони зацікавлені в тому, щоб допомога Україні зменшувалася, і йдуть на різні речі, навіть на трагічні речі, навіть на інших континентах, в інших частинах світу для того, щоб була зменшена увага до України, допомога для України", - сказав Зеленський.

"Після цієї терористичної атаки Ізраїль мав повне право на захист і на антитерористичні дії. Я просто хочу вам сказати, що потрібно, щоб світ не допустив повномасштабної війни. Це може бути початком великої війни, великої трагедії", - сказав Зеленський.

За його словами, "світ перебуває в ситуації, коли на будь-якому континенті може розгорітися світова війна. І тому моя оцінка сьогоднішньої ситуації, що лідери можуть іще завдяки не зброї, а політиці зупинити ймовірну глобальну війну".

"Найдешевший варіант для всіх - зупинити Росію в нас, закінчити війну в нас, вивести їх із нашої території. Тоді, я впевнений, не буде великої війни як у Європі, так і в усьому світі", - наголосив Зеленський.

При цьому Зеленський додав, що у відповідь на його запитання про можливе скорочення допомоги "під час періоду викликів у Сполучених Штатах, коли наближаються вибори, партнери сказали "ні".

"Хто, власне, знає, як це відбуватиметься? Ніхто не знає, на мою думку. Ми розраховуємо на наші прямі, потужні відносини і зі Сполученими Штатами, і з президентом Байденом, ми розраховуємо на двопартійну підтримку, ми, безумовно, розраховуємо на наших друзів у Європейському Союзі", - сказав він.

Як повідомлялося, Зеленський оцінив рішення Бельгії передати Україні F-16. 

Статті

Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Всі статті