Зеленський міг би провести вибори, але українці не хочуть - Associated Press

Президент Володимир Зеленський заявив, що готовий проводити президентські вибори в Україні, однак більшість українців вважають голосування під час повномасштабної війни "небезпечним і безглуздим". Про це голова держави сказав в інтерв’ю Associated Press у четвер у Харкові, - пише УП.

"За його (Зеленського - ред.) словами, війна також унеможливила проведення президентських виборів в Україні, спочатку запланованих на березень згідно з Конституцією. Хоча Зеленський заявив, що готовий провести вибори, більшість українців не готові, вважаючи таке голосування "небезпечним і безглуздим", оскільки навколо них (українців - ред.) вирує війна", - цитує АР президента України.

Крім того, як наголошує AP, виникає питання: як довго сам Зеленський зможе впоратись з тим, щоб бути лідером країни, яка перебуває у стані війни?

За його словами, які наводить видання, Зеленський заявив, що не може уявити, що залишить цю посаду.

"Ви, чесно кажучи, не можете цього зробити. …Це було б дуже несправедливо, неправильно і, безумовно, демотивувало б", - наведена цитат Зеленського.

Нагадаємо, що згідно з Конституцією, чергові парламентські вибори мали відбутись в Україні восени 2023 року, а президентські – у березні 2024 року. Проте законодавство та Конституція України забороняє проводити вибори в умовах воєнного стану.

Статті

Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Світ
20.02.2024
08:36

«Україна переходить до нової фази бойових дій. Вони становлять для нас реальну загрозу». Російські ЗМІ про Україну

"Твердження про те, що всі військові конфлікти завершуються миром, далеко не завжди відповідає дійсності. Війни можуть також завершитися "гіршим миром", який лише перенесе зіткнення держав у майбутнє"
Донбас
18.02.2024
18:06

"Два роки перебіжками ходили, малюки два роки дитинства втратили". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Без сумніву, ТОП темою ЗМІ окупованого Донбасу минулого тижня було взяття російськими військами того, що залишилося від багатостраждальної Авдіївки, колись процвітаючого міста-супутника Донецька. Очевидно, що окупанти мають право сурмити перемогу,...
Всі статті