Зеленський і Умеров "згоди на одностатеві шлюби в Україні" не давали й дати не можуть: з посиланням на Конституцію спростовано російський фейк

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки (СтратКом) спростував фейк про впровадження Зеленським та Умєровим одностатевих шлюбів в Україні, який росіяни поширюють у мережі останнім часом. Про це повідомив Телеграм-канал СтратКому Spravdi 25 жовтня.

"Мережею ширяться чутки, ніби "Зеленський і Умеров дали згоду на одностатеві шлюби в Україні". Це неправда. ...Згідно зі статтею 51 Конституції України, "шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка". Також згідно зі статтею 157, "Конституція України не може бути змінена в умовах воєнного або надзвичайного стану". Тобто дозвіл на одностатеві шлюби президент чи будь-яка інша особа не може дати. Та й міністр оборони не має жодного стосунку до подібних законодавчих ініціатив, пояснили фахівці проєкту "Без брехні", - сказано в повідомленні. 

Зазначається, що останнім часом російські Телеграм-канали поширюють брехню про те, ніби "Президент України та міністр оборони "дали добро" на одностатеві шлюби, а в ЗСУ буде "блакитна бригада", де служитимуть представники ЛГБТ+". 

"Фейки на тему ЛГБТ+ росіяни поширюють, аби підтримувати неприйняття європейських цивілізованих цінностей внутрішньою аудиторією, а також виправдати війну проти України "боротьбою за християнські цінності", - йдеться також у повідомленні.

Раніше повідомлялось, що акаунти з синьою позначкою у Twitter поширюють фейки про війну в Україні.

Статті

Країна
12.04.2024
15:51

Іпотечна програма "єОселя": шанс на житло, який не всім по кишені

Головна особливість програми – це можливість придбати житло в іпотеку під 3-7% терміном на 20 років з мінімальним внеском 20%. Подібних умов ще ніколи не було на іпотечному ринку України, тому не дивно, що програма користується популярністю.
Країна
12.04.2024
11:24

"Економічне бронювання" від мобілізації: "робота в білу" чи "податок на боягузтво"?

На одного воїна, який захищає Україну, має бути 8 осіб, які забезпечують економічно утримання цього воїна. Потрібно знаходити ті заходи та засоби, які можуть сприяти підняттю рівня економіки
Луганськ
11.04.2024
10:39

Життя стає інакшим. Луганський щоденник

Кордони особистості закінчуються на сім'ї, все що ширше – держава, і там ти собі вже не належиш: маєш бути, як усі, отже – ніким.
Всі статті