Зеленський і Умеров "згоди на одностатеві шлюби в Україні" не давали й дати не можуть: з посиланням на Конституцію спростовано російський фейк

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки (СтратКом) спростував фейк про впровадження Зеленським та Умєровим одностатевих шлюбів в Україні, який росіяни поширюють у мережі останнім часом. Про це повідомив Телеграм-канал СтратКому Spravdi 25 жовтня.

"Мережею ширяться чутки, ніби "Зеленський і Умеров дали згоду на одностатеві шлюби в Україні". Це неправда. ...Згідно зі статтею 51 Конституції України, "шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка". Також згідно зі статтею 157, "Конституція України не може бути змінена в умовах воєнного або надзвичайного стану". Тобто дозвіл на одностатеві шлюби президент чи будь-яка інша особа не може дати. Та й міністр оборони не має жодного стосунку до подібних законодавчих ініціатив, пояснили фахівці проєкту "Без брехні", - сказано в повідомленні. 

Зазначається, що останнім часом російські Телеграм-канали поширюють брехню про те, ніби "Президент України та міністр оборони "дали добро" на одностатеві шлюби, а в ЗСУ буде "блакитна бригада", де служитимуть представники ЛГБТ+". 

"Фейки на тему ЛГБТ+ росіяни поширюють, аби підтримувати неприйняття європейських цивілізованих цінностей внутрішньою аудиторією, а також виправдати війну проти України "боротьбою за християнські цінності", - йдеться також у повідомленні.

Раніше повідомлялось, що акаунти з синьою позначкою у Twitter поширюють фейки про війну в Україні.

Статті

Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Всі статті