Зеленський анонсував підписання двосторонніх безпекових угод із США, країною Балтії й двома країнами Північної Європи

Президент України Володимир Зеленський заявив, що в травні - червні Україна вийде на підписання двосторонніх безпекових угод із США, однією з країн Балтії, а також з країнами Північної Європи, зокрема з Норвегією та Швецією. Про це Зеленський розповів в інтервʼю бразильським журналістам 20 квітня, запис якого він опублікуваву у своєму Телеграм-каналі.

"Що стосується двосторонніх гарантій безпеки - у нас вже їх девʼять. Наразі ми наближаємось до важливого договору зі Сполученими Штатами. Після того, як ми пройдемо Конгрес, а я вважаю, що ми все одно дотиснемо і пройдемо його позитивно, ми прийдемо до цієї потужної угоди зі США. ...Також ми можемо мати потужний результат щодо гарантій безпек у травні-червні. Думаю, що ми вийдемо на підписання не тільки зі США, а також на договори із Північними країнами Європи. Там потужна підтримка. Готуємося до Швеції та Норвегії", - сказав Зеленський.

За його словами, Україна також наближається до підписання безпекових угод з однією з країн Балтії - її можуть укласти вже у квітні.

Він наголосив, що в кожній із безпекових угод є не тільки військова підтримка: країни домовляються, зокрема, про гуманітарну, фінансову, енергетичну допомогу, а також підтримку у відновленні України.

"Весь цей обʼєм потужної допомоги є в двосторонніх угодах. Яскравий приклад Німеччини. Допомога розміром 7 млрд євро на рік - це дуже серйозна підтримка для України", - сказав Зеленський.

Раніше Естонія анонсувала підписання безпекової угоди з Україною і новий пакет військової допомоги.

Статті

Донбас
19.05.2024
18:44

«Единая Россия» в Луганську змусила школярів збирати сміття. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу хвалили місцеву владу і самі себе. Виходило не дуже. Іноді доводилося маніпулювати заголовками і вдавати, що «все йде за планом». «Великий брат» теж вставляв свої п'ять копійок, намагаючись всіляко показати, що...
Країна
18.05.2024
13:54

Звільнення за "зв'язки" з людьми в окупації: Зеленський не підтримав ідею нардепів

Якщо раніше про його «зв'язки» з родичами, які проживають в окупації, знали лише близькі друзі, то тепер він зобов'язаний про це повідомити своє керівництво. Інакше його можуть звільнити
Луганськ
17.05.2024
10:41

 «Розумні люди зберігають свою думку при собі». Луганський щоденник

Якщо ти живеш за правилами, не намагаючись порушувати їх, ти житимеш нормально. Просто нормально. Можливо, погано, а може, добре, але ти житимеш. Якщо ж ти замахнувся своїм маленьким кулачком на систему, ти теж житимеш, але житимеш погано
Всі статті