Збитки у понад 64 млн грн. Повідомлено про підозру восьми керівникам лісгосподарств Львівщини за незаконні рубки "рідколісся"

Повідомлено про підозру восьми керівникам лісових господарств Львівщини за незаконні рубки «рідколісся» зі збитками у понад 64 млн грн. Про це у Телеграм 4 березня повідомляє Офіс Генпрокурора України.

"За процесуального керівництва Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генпрокурора повідомлено про підозру восьми учасникам організованої групи за фактом перевищення службових повноважень та незаконної рубки дерев (ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 365, ч. 4 ст. 246 КК України). За даними слідства, перший заступник начальника Львівського обласного управління лісового господарства організував злочинну групу, до якої увійшли сім керівників державних лісогосподарських підприємств області. Підозрювані замість заліснення земель, зайнятих рідколіссям, видавали лісорубні квитки на проведення рубок рідколісся. При цьому вони достовірно знали, що у нормативно-правових актах, якими регламентовано порядок ведення лісового господарства, не передбачено такого виду рубок, оскільки це категорія земель лісу". - йдеться у повідомленні.

Для прикриття своїх злочинних намірів та надання вигляду легальності вчинюваних дій, перший заступник начальника Львівського обласного управління лісового господарства організував незаконне внесення рубок рідколісся до матеріалів лісовпорядкування підприємств під час планування їх діяльності на 10 років.

Внаслідок проведення незаконних рубок рідколісся з 2019 по 2022 роки знищено понад 10 тис дерев цінних порід на території пʼяти державних підприємств.

Такими діями підозрювані заподіяли шкоду навколишньому природному середовищу на 64 млн грн.

Наразі вирішується питання щодо обрання запобіжних заходів учасникам організованої групи та відсторонення їх від посад.

Досудове розслідування - ГСУ ДБР, оперативний супровід - ТУ ДБР, розташоване у м. Львові.

Статті

Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Всі статті