Збитки у понад 64 млн грн. Повідомлено про підозру восьми керівникам лісгосподарств Львівщини за незаконні рубки "рідколісся"

Повідомлено про підозру восьми керівникам лісових господарств Львівщини за незаконні рубки «рідколісся» зі збитками у понад 64 млн грн. Про це у Телеграм 4 березня повідомляє Офіс Генпрокурора України.

"За процесуального керівництва Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генпрокурора повідомлено про підозру восьми учасникам організованої групи за фактом перевищення службових повноважень та незаконної рубки дерев (ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 365, ч. 4 ст. 246 КК України). За даними слідства, перший заступник начальника Львівського обласного управління лісового господарства організував злочинну групу, до якої увійшли сім керівників державних лісогосподарських підприємств області. Підозрювані замість заліснення земель, зайнятих рідколіссям, видавали лісорубні квитки на проведення рубок рідколісся. При цьому вони достовірно знали, що у нормативно-правових актах, якими регламентовано порядок ведення лісового господарства, не передбачено такого виду рубок, оскільки це категорія земель лісу". - йдеться у повідомленні.

Для прикриття своїх злочинних намірів та надання вигляду легальності вчинюваних дій, перший заступник начальника Львівського обласного управління лісового господарства організував незаконне внесення рубок рідколісся до матеріалів лісовпорядкування підприємств під час планування їх діяльності на 10 років.

Внаслідок проведення незаконних рубок рідколісся з 2019 по 2022 роки знищено понад 10 тис дерев цінних порід на території пʼяти державних підприємств.

Такими діями підозрювані заподіяли шкоду навколишньому природному середовищу на 64 млн грн.

Наразі вирішується питання щодо обрання запобіжних заходів учасникам організованої групи та відсторонення їх від посад.

Досудове розслідування - ГСУ ДБР, оперативний супровід - ТУ ДБР, розташоване у м. Львові.

Статті

Світ
16.04.2024
10:17

«Енергійний контрудар може стати джокером у рукаві Сирського». Російські ЗМІ про Україну

"Загальна оцінка українських резервів приводить до висновку: наявних сил і засобів командуванню ЗСУ не вистачить для проведення стратегічного наступу. Але їх достатньо для енергійного контрудару оперативного масштабу на одному напрямку".
Донбас
14.04.2024
18:21

Нове видання обіцяє жителям "ДНР/ЛНР" новини про кішку, яка народила кошенят, і нефарбований паркан. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу були традиційно нудними. Численні близькі до місцевої влади Телеграм-канали слідом за офіційними джерелами масової пропаганди цитували політиків чужої країни і на честь 12 квітня тиражували нічим не підкріплені...
Країна
12.04.2024
15:51

Іпотечна програма "єОселя": шанс на житло, який не всім по кишені

Головна особливість програми – це можливість придбати житло в іпотеку під 3-7% терміном на 20 років з мінімальним внеском 20%. Подібних умов ще ніколи не було на іпотечному ринку України, тому не дивно, що програма користується популярністю.
Всі статті