Завідомо неправдиве повідомлення: на Арестовича подали заяву в поліцію 29 нардепів

На Олексія Арестовича 29 депутатів Верховної Ради подали заяву в поліцію за завідомо неправдиве повідомлення про вчинення кримінального правопорушення. Про це повідомила народна депутатка Наталія Піпа у Facebook 26 жовтня.

"Я та 28 моїх колег - народних депутатів подали заяву в Національну поліцію на Арестовича за завідомо неправдиве повідомлення про вчинення кримінального правопорушення. Дякую колегам депутатам за зібрані під документом підписи та задекларовану підтримку. Я вважаю (а моя сім’я, колеги та співгромадяни гаряче підтримують), що Развєдчік-Аматор є справжнім злочинцем. І я це детально пояснила правоохоронним органам", - написала Піпа.

Передісторія цієї ситуації така: колишній позаштатний радник голови Офісу президента Олексій Арестович 13 вересня через суд зобовʼязав Держбюро розслідувань відкрити кримінальне провадження щодо народної депутатки Наталії Піпи. Справу розглядають за статтею про порушення рівноправності громадян за мовною ознакою через заяву нардепки у поліцію щодо виконавця російського року в центрі Львова.

"Піпа Наталія вчинила діяння, що має ознаки розпалювання міжнаціональної ворожнечі в Україні (в умовах військового конфлікту, додам), і держава повинна дати свою правову оцінку тому, що сталося. Крім того, фактично скориставшись службовим становищем, вона забезпечила щось, дуже схоже на знущання над неповнолітнім", - написав Арестович з цього приводу у своєму Телеграм-каналі.

Тепер по суті заяви, написаної нею та іншими нардепами, Піпа пояснила наступне: "Закон України 2310-IX від 19.06.2022 вводить строгі обмеження щодо публічного використання музичного продукту держави-агресора. Львівська обласна рада встановила мораторій на публічне використання будь-якого російськомовного культурного продукту з 2018 року. Законність цього рішення визнав Верховний Суд України. Громадяни України активно відстоюють і будуть відстоювати свої мовні права та культурну ідентичність. Особливо у час війни з росією. Адже "Чия мова - того влада". І саме це у свій спосіб пропагує путін. Я вважаю, що Нарцис прямо порушив  ч.1 ст. 383 Кримінального кодексу України (завідомо неправдиве повідомлення суду, прокурору, слідчому, дізнавачу, або органу досудового розслідування про вчинення кримінального правопорушення). Загалом дії цього персонажа прямо пов’язані з загрозою національній безпеці України". 

Зазначається, що, крім Піпи, заяву підписали народні депутати Ярослав Рущишин, Сергій Рахманін, Олег Синютка, Роман Лозинський, Юлія Клименко, Олег Дунда, Михайло Цимбалюк, Оксана Савчук, Ігор Фріс, Ірина Констанкевич, Євген Петруняк, Артур Герасимов, Юрій Камельчук, Олександра Устінова, Ростислав Тістик, Павло Бакунець, Ольга Коваль, Ростислав Павленко, Ірина Геращенко, Максим Хлапук, Володимир Цабал, Інна Совсун, Роман Костенко, Ольга Стефанишина, Галина Васильченко.

Раніше повідомлялось, що проти Арестовича відкрили справу за сексистські висловлювання про жінок.

Статті

Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Донецьк
22.02.2024
11:48

Комунальний колапс. Донецький щоденник

Їм пояснили, що комунальні служби не завозять достатню кількість води до котелень для заповнення системи через аварійний стан труб центрального опалення.
Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Всі статті