Затримано двох колаборанток з Херсонщини: одна переховувалась у столичному хостелі, інша - в орендованій квартирі

Служба безпеки України викрила ще двох організаторок незаконного референдуму РФ, який відбувся під час окупації правобережжя Херсонщини. Про це повідомили в Телеграм-каналі відомства 29 лютого.

"Після звільнення регіону обидві колаборантки втекли до інших міст. Одну із них було затримано у Києві, де вона "залягла на дно" у столичному хостелі. Інша оформила статус переселенки та переховувалась в орендованій квартирі у Чорноморську", - сказано в повідомленні.

На початку повномасштабного вторгнення РФ фігурантки проживали у Бериславському районі Херсонщини. Після захоплення регіону вони підтримали загарбників, а згодом увійшли до окупаційного "виборчкому". У лавах псевдоустанови фігурантки обходили двори та закликали місцевих жителів "проголосувати за приєднання" території до складу РФ. У ході таких "візитів" фігуранток супроводжували озброєні рашисти.

Зазначається, що в присутності загарбників колаборантки погрожували громадянам, що виступали проти фейкового плебісциту, ув’язненням та конфіскацією майна. За співпрацю з агресором фігурантки отримали одноразову грошову "винагороду" та можливість вільно пересуватися по території захопленої на той час громади.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігуранткам про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність, вчинена за попередньою змовою групою осіб). Наразі вони перебувають під вартою. Триває розслідування. Зловмисницям загрожує до 10 років тюрми.

Раніше повідомлялось, що довічне ув'язнення загрожує безробітній прихильниці рашизму, яка наводила на Харків російські ракети й закликала його частіше обстрілювати.

Статті

Країна
12.04.2024
15:51

Іпотечна програма "єОселя": шанс на житло, який не всім по кишені

Головна особливість програми – це можливість придбати житло в іпотеку під 3-7% терміном на 20 років з мінімальним внеском 20%. Подібних умов ще ніколи не було на іпотечному ринку України, тому не дивно, що програма користується популярністю.
Країна
12.04.2024
11:24

"Економічне бронювання" від мобілізації: "робота в білу" чи "податок на боягузтво"?

На одного воїна, який захищає Україну, має бути 8 осіб, які забезпечують економічно утримання цього воїна. Потрібно знаходити ті заходи та засоби, які можуть сприяти підняттю рівня економіки
Луганськ
11.04.2024
10:39

Життя стає інакшим. Луганський щоденник

Кордони особистості закінчуються на сім'ї, все що ширше – держава, і там ти собі вже не належиш: маєш бути, як усі, отже – ніким.
Всі статті