Затримано двох колаборанток з Херсонщини: одна переховувалась у столичному хостелі, інша - в орендованій квартирі

Служба безпеки України викрила ще двох організаторок незаконного референдуму РФ, який відбувся під час окупації правобережжя Херсонщини. Про це повідомили в Телеграм-каналі відомства 29 лютого.

"Після звільнення регіону обидві колаборантки втекли до інших міст. Одну із них було затримано у Києві, де вона "залягла на дно" у столичному хостелі. Інша оформила статус переселенки та переховувалась в орендованій квартирі у Чорноморську", - сказано в повідомленні.

На початку повномасштабного вторгнення РФ фігурантки проживали у Бериславському районі Херсонщини. Після захоплення регіону вони підтримали загарбників, а згодом увійшли до окупаційного "виборчкому". У лавах псевдоустанови фігурантки обходили двори та закликали місцевих жителів "проголосувати за приєднання" території до складу РФ. У ході таких "візитів" фігуранток супроводжували озброєні рашисти.

Зазначається, що в присутності загарбників колаборантки погрожували громадянам, що виступали проти фейкового плебісциту, ув’язненням та конфіскацією майна. За співпрацю з агресором фігурантки отримали одноразову грошову "винагороду" та можливість вільно пересуватися по території захопленої на той час громади.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігуранткам про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність, вчинена за попередньою змовою групою осіб). Наразі вони перебувають під вартою. Триває розслідування. Зловмисницям загрожує до 10 років тюрми.

Раніше повідомлялось, що довічне ув'язнення загрожує безробітній прихильниці рашизму, яка наводила на Харків російські ракети й закликала його частіше обстрілювати.

Статті

Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Країна
26.04.2024
10:51

Український метал: здається, є надія

"Виробничі результати за підсумками року могли бути вищими, якби імпортна продукція з Китаю не заходила у великих обсягах на вітчизняний ринок, особливо коли в Україні виробляються аналоги".
Всі статті